logo

Anamur Reklam

VAKIFBANK ATATÜRK ORTAOKULU’NUN eTWİNNİNG BAŞARISI

 

gündem007

 

 

 

VAKIFBANK ATATÜRK ORTAOKULU’NUN eTWİNNİNG BAŞARISIgündem008

Mersinde Eğitim Buluşmaları Toplantısı ve etwinning Projeleri Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödül Töreni Yapıldı

Eğitim Buluşmaları Toplantısı ve etwinning Projeleri Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödül Töreni Yenişehir Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya; Vali Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un da aralarında bulunduğu çok sayıda kurum müdürü ve okul idarecileri katıldı. Vali Ali İhsan Su, öğretmenlerin dünyanın en önemli işinin başında bulunduklarını ifade ederek, bunun ne kadar farkında olunursa işe olan ilginin o derece fazla olacağını kaydetti. 2017-2018 eğitim öğretim yılında alınacak tedbirlerin eksiksiz olarak planlandığını ifade eden Su, okullardaki başarının aileler, veliler, çocuklar, öğretmenler ve okul idareleri arasında oluşturulacak sinerji ile mümkün olduğunu söyledi. Su, velilerle idarecilerin sıkı bir diyalog içerisinde bulunması gerektiğini belirterek, eğitimdeki kalitenin yakalanabilmesi için bunun son derece önemli olduğuna işaret etti. Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a teşekkürlerini sunan Vali Su, yatırımların zamanında tamamlanması ve bir an önce hizmete açılması için Mersin Valiliği olarak Vali yardımcıları ve idareciler ile düzenli olarak yaptıkları toplantılarla konuyu titizlikle takip etmekte olduklarını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın konuşmalarının ardından söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca yaptığı konuşmada, “Öncelikle bizleri sağlık ve huzur içerisinde bu günlere ulaştıran Yüce Mevlâ’ya hamd ve sena ile sözlerime başlamak isterim. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının tüm Mersinimize, Ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mersin İli Tüm Paydaşların Katılımıyla Eğitim Buluşmaları Toplantısında; eTwinning projelerinde başarılı çalışmalarından ötürü Ulusal ve Avrupa Kalite etiketi ile ödüllendirilen okul müdürlerine ve öğretmenlere belgeleri Mersin Valisi Ali İhsan Su ve İl Milli Eğitim Müdürü tarafından verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Müdürlüğümüze bağlı okullarda; 2015– 2016 eğitim – öğretim yılında Mersin’de yürütülen eTwinning projelerinden 59 projenin ulusal kalite etiketi aldığını, aynı zamanda 29 projenin de Avrupa Kalite Etiketi alarak Türkiye 1.si olduğunu belirterek, yönetici ve öğretmenlere üstün gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Öğretmenlerin teknolojiyi derslerinde etkin ve doğru kullanmasına yönelik fırsatlar sunan, tüm ülkelerle projeler gerçekleştirme imkânı sağlayan eTwinning projesi, EBA portalı ile Fatih projesinin uygulamadaki başarısına ve etkinliğine önemli katkı sağlıyor.

Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Ayhan Sezdirmez öğrencilerle yürüttüğü projesi ile ödül almaya hak kazanarak ilçemizi gururlandırmıştır. Öğretmenimiz rahatsızlığından dolayı törene katılamazken Okul Müdürü Hasan Demirel Okul plaketi ve öğretmen ödülünü Vali Ali İhsan Su’nun elinden almıştır. emeği geçen öğrenci ve öğretmenimizi kutlarızgündem009 gündem010

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com