logo

Anamur Reklam

Vedat Usta’nın tatlısına yoğun ilgi

Anamur’da tatlıcılık yapan Adanalı Vedat Usta’nın halka tatlısına ilgi her geçen gün artıyor.
Muşurup Sanat Sokağında halka tatlısı yaparak taze taze müşterilerine sunan Vedat Korkmaz ve eşi Zehra Korkmaz’ın satışa sunduğu tatlılar, kısa süre içerisinde tükeniyor.
Adanalı Vedat Usta, Adana’nın meşhur sokak lezzetlerinden sarı burma diye de adlandırılan halka tatlısını 150 yıllık geleneksel imalatına uygun şekilde yaparak Anamur halkının beğenisine sunduklarını söyledi.
Gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade eden Vedat Korkmaz, “Tatlımızı Osmanlı döneminde 150 yıl önce yapıldığı şekliyle geleneksel üretime uyarak yapıyoruz. Geceden başlayarak ekşi hamur hazırlıyoruz ve toz şekerden yaptığımız şerbetle tatlandırıyoruz. Kesinlikle mısır şurubu kullanmıyoruz. Ayrıca hamuru kızarttığımız yağımızı da sık sık değiştiriyoruz” dedi.
Eşinin hazırladığı tatlıları müşterilere sunan Zehra Korkmaz da gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ederek, “Müşterilerimize taze taze çıtır çıtır tatlılar sunuyoruz. Onlar da beğeniyle tüketiyor. Anamur’a yeni bir lezzet kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com