logo

Anamur Reklam

Yeşilay Haftası

melihHer yıl 1-7 mart tarihlerinde yapılan etkinliklerle gündeme gelen, gelmesi gereken, toplumun her kesimini ilgilendiren önemli bir hafta.

Ülkemizin en önemli gündemi haline gelen bağımlılıkla mücadele o kadar elzem bir hal almıştır ki; konu Cumhurbaşkanımızın hassasiyet gösterdiği gündem maddelerinin bir numarası olmuştur. İçişleri Bakanımızın sınırları zorlayan açıklamalarına hedef olmuştur. Olmalıdır da.
Bugün sigara kullanma yaşı maalesef onbirli yaşlara kadar düşmüşken, alkol kullanımı yaş sınırı onaltı yaşları tehdit eder hale gelmişken devlet, görevi gereği buna tedbir alıyorsa, bazı sözde insan hakları savunucularının akordu bozuk bir enstrüman misali ‘özgürlükler kısıtlanıyor’ cümlesi, hem komik hem de vahimdir.
Ülkemizin geleceği olan gençlerimizi hedef alan bu uyuşturucu tacirlerinin göstermiş oldukları alçak ve insanlık dışı cesaret onları okul kapılarına kadar getirmiştir. Bunların beyinlerini sömürmekle kalmayan bu zihniyet gençlerimizi toplumun manevi direği olan öz ailelerine karşı saldırgan olmalarını maalesef sağlamış durumdadır. Sırf uyuşturucu parası vermediği için annesine babasına şiddet uygulayan gençlerin haberleri her geçen gün ibret verici bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.
Devletin ve toplumun her kesimi üzerine düşeni hiç düşünmeden ve hiç çekinmeden yapmalı Türkiyemizin geleceği olan bu evlatları bu bataklıktan kurtarmalıdır. Aile, okul, emniyet, diyanet ve sağlık kuruluşları bu hassas konuda başrol olmalıdır.
Sonuç olarak Yeşilay Haftası bu anlamda dahada önem arz etmiştir.
SAYGIYLA…

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com