logo

Anamur Reklam

Yeşilçayır, 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 111’inci yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.
Basın Bayramını utanç gününe çeviren, işini yapan gazetecileri hapse atan, sansürü en üst seviyede uygulayanları kınadığını ifade eden CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır;
“Tutuklu onlarca gazeteciler varken Ülkemizde Basın özgür demek, yalnız gazetecilere değil, haber alma hakkı elinden alınanlara da hakarettir.
Basın özgürlüğünün kısıtlanması halkın özgürlüğün kısıtlanması demektir. Bağımsız ve özgür basının önündeki tüm engellerin kalkmasını, basın çalışanlarının hak ettikleri gelir düzeyiyle uygun çalışma ortamına en kısa sürede kavuşmalarını umut ediyoruz.” Dedi.
Zor şartlar altında özgürce kalemine sahip çıkıp, halkın haber alması için emek harcayan basınımıza teşekkür ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Yeşilçayır, “Tüm bu baskılar ve yaptırımların gölgesinde kalemini halkın haber alma özgürlüğü için kullanan ve tarafsız haber ilkesine bağlı kalan, toplumun vicdanını yansıtan ve hiçbir güç karşısında eğilmeden, dürüst ve tarafsız haberciliği şiar edinmiş, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan ve hala olmaya devam eden tüm gazetecilerin “24 Temmuz Basın Bayramını” canı gönülden kutluyor, basına yapılan baskıların son bulmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com