logo

Anamur Reklam

Yeşilçayır, ulusal basındaki iddiaları cevapladı

CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, 60 kişinin üyeliklerinin silindiğine dair ulusal basında çıkan bir haberde zan altında bırakıldıklarını söyledi.
Yeşilçayır, 56 mahallede tarafsız bir şekilde delege seçimleri yaptıklarını belirterek, “21 mahallede delege seçimlerimizi yaptık. 1 Aralık’a kadar kalan mahallelerde delege seçimlerimiz şeffaf ve objektif şekilde devam edecek” dedi.
“KİŞİSEL EGOLARINA YENİK DÜŞEREK BU İFADELERİ KULLANANLARI KINIYORUM”
Ulusal bir gazetede kendisinin ve yönetim kurulu arkadaşlarının adları kullanılarak, zan altında bırakılarak bir haber yapıldığını ve haberi yapan kişinin kendilerini arayarak konuyla ilgili bilgi almadığını vurgulayan Yeşilçayır, şunları söyledi:
“Haberde 60 kişinin bilgileri dışında kaydının silindiği yönünde bilgiler verilmiştir. CHP’nin tüzüğü açık ve şeffaftır. İstifalar dilekçeyle ilçe örgütüne yapılır, kayıt altına alınır, yönetim kurulu toplantısında karar defterine işlenir, askı süresi tamamlandıktan sonra da Genel Merkez’e gönderilir. Genel Merkez’in takdiriyle de sonuçlandırılır ve bize geri dönüş olur, istifa edinin üyeleği düşürülür. Kayıtlar güncellenir. Sistem üzerinde biz bunu görürüz. Fakat kongre süreci başladığında kişisel egolarına yenik düşen bazı arkadaşlarımızın böyle ifadeler kullanmasını kınıyorum. CHP ailesine yakışmayan tutum ve davranış içerisindedirler.”
“BİZE YAPILAN BAŞVURULARI GENEL MERKEZ’E GÖNDERİYORUZ”
Üyelik başvurularının ilçe örgütüne şahsen yada internet üzerinden de yapılabileceğini anlatan Yeşilçayır, şöyle devam etti:
“İstifalarda da bize dilekçe vererek istifa edebilecekleri gibi e-devlet üzerinden, noter aracılığıyla veya İlçe Seçim Kurulu’na dilekçe vererek üyelikten istifa edilebilir. Bize başvuranların dilekçelerini aldık, Genel Merkez’e gönderdik, bazılarının sonuçları geldi. Diğer arkadaşların bize herhangi bir başvurusu olmadı. Gelirse gereğinin yapılacağından herkes emin olabilir. Bize yapılan başvurularda yaptığımız incelemelerde e-devlet üzerinden üyelikten istifa edildiğini görüyoruz. Şahsın kendisi dışında e-devlet şifresini kullanarak işlem yapılması mümkün değildir. 3-4 kişinin noter aracılığıyla istifa ettiği ortaya çıktı. Bazıları ise İlçe Seçim Kurulu’na dilekçe vererek istifa etmiş. İlçe seçim kuruluna üyenin kendisi hariç başka birisinin dilekçe vermesi mümkün değildir. Bazı üyelerimizin ise ikinci bir siyasi parti üyeliği nedeniyle, tüzüğümüze göre üyeliği düşürülmüş. Bu şekilde üyeliği düşürülenler ikinci bir partiye üye olmakla üyeliğinin düşeceğini bilmiyor.”
Yeşilçayır, şeffaf ve objektif bir şekilde görevlerini yaptıklarını belirterek, üyelerden herhangi bir sorunu olanların kendilerine başvurmalarını istedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com