logo

Anamur Reklam

Yeşilçayır’dan eğitim öğretim yılı mesajı

CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır,2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.
CHP İlçe Başkanı Yeşilçayır yayımladığı mesaj şöyle: “Temelini Atatürk devrimlerinden alan, hedefi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak ve hakiki yolun bilim olduğu gerçeğini özümsemiş bir eğitim politikasıyla, eğitimde yaşanan sorunların üstesinden gelmek mümkün olacaktır. Ne yazık ki eğitim politikasındaki yanlışlar yurt genelinde ve Anamur’umuzda da sıkıntı yaratmaktadır.
Milli eğitim gibi önemli bir kurumda yap-boz tahtasına dönen eğitim sisteminin, bir an önce değerini bulması kaçınılmaz hale gelmiştir.
“ Ulu Önder Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, Eylül 1924’te Samsun’da öğretmenlere hitaben, yaptığı konuşmada “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve sefalete terk eder” şeklindeki sözlerinin önemini bu gün bir kez daha anlıyoruz.
Bilimsel ve laik, fırsat eşitliğini içeren, öğretmenleri yücelten, eğitimde başarı seviyesinin her geçen gün arttığı eğitim yılı olması dileğiyle; 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyor, başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal eden tüm eğitimcilerimizi saygıyla anıyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.” Dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com