logo

Anamur Reklam

5 HAZİRANDA TÜM TÜRKİYEDE GREV VAR!

 resim027AKP Hükümeti Devlet Memurları aleyhine, 657 Sayılı Devlet Memurluğu Kanunda değişiklikler yapmak istiyor. Bu yasa tasarısına karşı KESK e bağlı sendikalar, 5 Haziranda uyarı amaçlı grev kararı almıştır.

Bu yasa tasarısı ile kamu emekçilerinin tüm güvenceleri yok edilecek. Kamuda “liyakat” ilkesi ortadan kaldırılacak, yerine hiçbir devlet deneyimi olmayan, özellikleri bilinmeyen “Hükümet Memuru” yöneticiler, CEO’lar atanacaktır. Performansa dayalı, güvencesiz, 4-B 4-C 4-D sözleşmeli, taşeron sistemli, dönemsel-mevsimsel çalıştırma gibi sistemler getirilmek istenmektedir.

Kamuda, esnek ve güvencesiz çalıştırma, sürgün içeren rotasyon, bireysel performansa dayalı ücret, disiplin soruşturmalarında direkt maaştan kesme ve işten atma gibi sadece “Otoriter Başkanlık Sistemlerinde” görülebilecek yöntemler getirilecektir.

Kamu Emekçileri özlük haklarına ve geleceğine sahip çıkmalıdır.

Herkese çağrımızdır!

Tüm emekçiler, emekten yana olanlar ve demokratik güçler yan yana olmalıdır. Bizim başımıza gelenler yarın sizlerin de başına gelecektir.

Tüm emekçileri ve emekten yana olanları, 5 Haziranda omuz omuza greve çağırıyoruz. 5 Haziranda işe gitmiyoruz. Anamur da Eğitim-Sen Temsilciliği’nde bir araya geleceğiz. Saat 14.00 da Eski meydana yürüyüp, basın açıklaması yapacağız.

Türk Hava Yollarında güvencesiz çalıştırmaya, taşeronlaştırmaya ve sebepsiz yere işten  305 çalışanın işine geri iadesi için grev yapan tüm arkadaşlarımızı destekliyoruz.

Yaşasın Emek Mücadelemiz…

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com