logo

Anamur Reklam

AHMET TEVFİK UZUN: ‘’ENGELLİLERİMİZ TOPLUMLA BÜTÜNLEŞİYOR. ’’

MERSIN AHMET TEVFIK UZUN AKPAK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ AHMET TEVFİK UZUN, 10-16 MAYIS TARİHLERİNDE KUTLANAN DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI VESİLESİYLE BİR  MESAJ YAYINLADI

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik UZUN, Dünya Engelliler Haftası  nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, engellilere ayrım yapılmamasını istedi ve hayatın her alanında toplumla bütünleşmekte olduklarını söyledi.

 

Yapılan etkinliklerle engellilerin sorunlarına dikkat çekilerek, çözümü yönünde yapılan çalışmalar değerlendirildiğini ifade eden UZUN, Dünya Engelliler Haftası insanlığımız adına daha fazla düşünmemiz ve insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken haftalardan birisidir. Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik, sosyal ve kültürel hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, önemli bir güç kaynağıdır. Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz” görüşüne yer verdi.

 

Engellilerin çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için her alanda desteklenmelerinin gerektiğini vurgulayan UZUN, AK Parti iktidarı olarak engelliler için çok önemli uygulamaları hayata geçirdiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

 

‘’Engellilerimizin yaşamdan zevk almaları, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız işbirliği içinde olmalıdır. Engel grubu ve engel oranı ne olursa olsun, bütün engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yetebilen onurlu ve başı dik eşit vatandaşlar olarak yaşamalarını sağlamak en büyük hedefimiz olmalıdır. Bu düşüncelerle; Dünya Engelliler Haftasını en içten dileklerimle kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.’’

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com