logo

Anamur Reklam

AKDENİZ YOLUNDA SEYAHAT KONFORU ARTIYOR

www.anamurgundem.com002Mersin-Erdemli-Silifke-Anamur-Gazipaşa-Alanya ve Antalya’yı birbirine bağlayan 487 kilometrelik Akdeniz Sahil Yolu’nu yüksek standarda kavuşturmak için çalışmalar hızla devam ediyor.

Mersin-Erdemli arasındaki 41 kilometrelik kesimin sıcak kaplamalı bölünmüş olarak tamamlanması ile 446 kilometrelik Erdemli-Silifke-Anamur-Gazipaşa-Alanya-Antalya Yolu’nun 363,5 kilometresi bölünmüş yol Bu yolun 204 kilometreside sıcak asfaltla kaplanmış durumda.

Erdemli-Silifke-Anamur yolunun 64,5 kilometrelik kesiminde bölünmüş yol ve sıcak asfalt çalışmalarının devam ettiği gözlenirken 20 kilometrelik Aydıncık-Gözce yolu ve 22 kilometrelik Tenzile-Kaledran yolundada çalışmalar devam ediyor.

Güzergahın standardını yükseltmek için projede 23 tünel bulunuyor.

18 Mart 2014 tarihinde açılan Boğsak Tünelinin hizmete girmesiyle güzelleşen bölge Gazipaşa-Alanya-Antalya yolunda ise 18 kilometre uzunluğundaki tünelli kesimin proje ve kamulaştırma çalışmaları tamamlanarak çalışmalar devam ediyor.

Akdeniz Sahil Yolu’nun 2016 yılı sonunda tamamlanması ile çilede sona ermiş olacak.

Güvenli ve yüksek standartlı bir yol ağı tesis edebilmek için gece gündüz çalışan yetkililer Akdeniz’in iki yakasını bölünmüş yolla birbirine bağlanmasının ardından Trafik güvenliği ve seyahat konforu da artacak. Bu sahil yolunun açılmasıyla birlikte Anamur ile Aydıncık-Bozyazı arasındaki seralarda üretilen sebzelerin ve Anamur’un eşsiz muzunun, çileğinin, limonunun, narenciyesinin iç pazarlara ve Mersin Limanı üzerinden dış pazarlara ulaşması kolaylaşacak. Yine bu yol sayesinde Gazipaşa Havalimanı’na ulaşım da kolaylaşacak. Bölgenin turizm potansiyeli daha da artacak.www.anamurgundem.com002www.anamurgundem.com003www.anamurgundem.com004www.anamurgundem.com005www.anamurgundem.com006www.anamurgundem.com007

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com