logo

Anamur Reklam

Anamur Anadolu Lisesinden 4006 bilim fuarı

anadolu lisesiAnamur Anadolu Lisesi bu yıl 2.sini düzenlediği 4006 Bilim Fuarı 8/9 Mayıs tarihlerinde yapıldı.

Bilim Fuarının açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KOCAMAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhsin BOZDAĞ, Okul Müdürü Selahattin UZAN ve Okul Aile Birliği Başkanı Varol GÜNAY yaptı.

Bilim Fuarı öğretmenler, öğrenciler ve velileri tarafından ilgiyle gezildi. Fuara katılan öğrencilere Okul Aile Birliği Başkanı Varol GÜNAY ve Birlik üyeleri Emel KARAN, Niyazi SARIOĞLU ve Muzaffer ÖRS tarafından gül dağıtıldı.

Anamur Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hasan TUFAN 4006 Bilim Fuarı ile ilgili gazetemize verdiği bilgide şunları söyledi, “Bu yıl Okulumuzda 2.sini düzenlediğimiz fuara katılacak olan proje alt limit sayısı  25 olmasına rağmen biz okul olarak 35 proje ile katıldık. Bilim Fuarına katılma isteği ve proje sayısı fazla olduğu için Okulumuz Proje Değerlendirme Kurulu üyeleri Müdür Yardımcısı Hasan TUFAN, Coğrafya öğretmeni Bektaş SARI, Felsefe Öğretmeni İbrahim OĞURLU ve Matematik Öğretmeni İdris YALÇIN tarafından projeler değerlendirilerek bir seçme yapıldı ve 35 projeye fuar alanında sergilenme hakkı verildi. 4006 Bilim Fuarına katılacak projeler 9, 10, 11, ve 12. Sınıf öğrencilerimizin yaptığı projelerden oluştu. 66 öğrenci 35 proje ile sergiye katıldı. Projelerimiz TÜBİTAK tarafından görevlendirilen Mersin Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Orkun COŞKUNTUNCEL tarafından gezildi ve kontrol edildi” Dedi. Tufan, Sayın COŞKUNTUNCEL projeleri çok beğendiğini bazı projelerin ilerde geliştirilebileceğini Ortaöğretim seviyesinde bu kadar konu itibariyle çeşitli,   düzenli proje alanına sahip ve projelerine sahip çıkan öğrenci topluluğuna rastlamadığını belirterek memnuniyetini dile getirdiğini ifade etti.

Okul Müdürü Selahattin Uzan ise konuşmasında, “4006 Bilim Fuarı TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği bir faaliyet olduğunu bakanlığımızın bu tür faaliyetlere çok önem verdiğini Ezberleyen öğrenci profilinden kendini ifade edebilen ve üretebilen gençler yetiştirmek yegane amacımız olmalıdır dedi. Uzan, Projeler bu amaca hizmet etmek için yapıldığını belirterek Öğrencilerimizi teşvik etmek amacı ile Projede ilk üçe giren öğrencilerimize çeşitli ödüllerin verileceğini  Fuarda emeği geçenlere teşekkür etti.anadolu lisesi (1)anadolu lisesi (2)anadolu lisesi (3)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com