logo

Anamur Reklam

ANAMUR TARIM VE GIDA FUARINDAN TAM NOT ALDI

www.anamurgundem.com001
Anamur Belediyesi’nin öncülüğünde bu yıl ilçemizde bir ilki gerçekleşen Tarım ve Gıda Fuarı’nın 4 günlük süresi boyunca 22 bin ziyaretçiyi ağırladı. Önümüzdeki yıllar içinde Anamur Tarım ve Gıda’nın kalbinin Anamur’da atacağını tescillemiş oldu.
Anamur Belediyesi şehit uzman çavuş Atanur Bal Fuar Merkezi`nde düzenlenen Anamur Tarım ve Gıda Fuarına 70`in üzerinde firma katıldı. Zirai ürünler ve gıda maddeleri’nin yer aldığı fuara 7’den 70’e katılım oldu. Katlımcılar Stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı.
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Anamur Belediyesi Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Fuar Merkezi`ni ziyaret eden vatandaşlarla ayrı ayrı ilgilenerek zaman zaman hatıra fotoğrafı çektirdi.www.anamurgundem.com002
CNR Forum Fuarcılık tarafından organize edilen Anamur Tarım ve Gıda Fuarı 5.holde yer alan etkinlik alanında Anamur Yöresel Sanatçıları Şafak ve Hakan Küçükderya klarnet ve davul eşliğinde fuarı gezenlere müzik ziyafeti sundular. Anamur Halkoyunları ekibi gösterilerinin de gerçekleştiği fuarda Muz-Bir ziyaretçilere muzlu pasta, muz kurutması, muz reçeli ve muz kolonyası ikram etti.www.anamurgundem.com003
FUAR GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI
50 firmanın stant açtığı ve tarım üretim destekleme ürünleri ve ekipmanlarının sergilendiği fuarın ilk gününde görkemli bir açılış gerçekleşti.
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası önünden Anamur ve Bozyazı Kaymakamları Cengiz Cantürk, Mustafa Erkayıran, Belediye Başkanları Mehmet Türe ve Mehmet Ballı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, Anamur ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı A Kerim Çilingir, Fuarı düzenleyen CNR Fuarcılık Genel Müdürü Barış Yücesoy, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile üreticiler ve vatandaşlardan oluşan bin kişilik bir grup Fuarın yapılacağı Şehit Atanur Bal Pazaryerine gelerek Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması Anamur Belediyesi Kültür müdürlüğü Folklor ekibinin gösterisi Merkez Camii İmamı Mehmet Güzel’in açılış duasını okumasının ardından konuşan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, “ Anamur’da birçok kez yapılmaya çalışılan ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen Tarım ve Gıda Fuarı’nı düzenlemekten gurur duyduklarını, gelecek yıllarda daha kapsamlı fuarlarla Anamur’un adını duyuracaklarını söyledi.
Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürkte, “Anamur’un tarım potansiyeline sahip, çalışkan ve üretken insanların yaşadığı, ülke ekonomisine önemli bir katkısı olan kent olduğunu ifade etti.

Mersin Ticaret Odası Başkanı Şerafettin Aşut, Anamur Ticaret Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Anamur ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel, CNR Fuar Adına Genel Müdür Barış Yücesoy’da birer konuşma yaptılar. Konuşmacılar, Türkiye’nin Muz ve Çilek üretiminde Anamur, Aydıncık ve Bozyazı Havzasının büyük bir önem taşıdığına vurgu yaptılar.
Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ise yaptığı konuşmada, “ Bölge üreticilerimizin artık iyi tarım uygulaması ile dünya ülkelerine ihracat yapar hale geldiğine dikkat çekti ve “Bizim ürünlerimizde hormon var diyenlerin ancak beyinlerinde hormon vardır. Biz daha da ileri giderek iyi tarımdan sertifikalı üretime geçeceğiz. Bu konuda Anamur Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Toprak Yaprak analiz laboratuarımız hizmete girmiştir.” Dedi. Cennet Anamur adlı şiiri ile Halk ozanı rahmetli Hüseyin Gümüş’ü de yadeden A. Şeref Gümüş, Anamur’da 41 bin dekar muz ve 18 bin dekar alanda çilek üretimi yapıldığını söyledi.
Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi protokol tarafından kesildi ve stantlar gezildi. Stant ziyaretlerinin ardından fuarın 5.holünde kokteyl düzenlendi. Stantları dolduran firmalar misafirlere ürünlerle ilgili bilgi verirken çeşitli ikramlarda da bulundu. Kalabalık dolayısıyla misafirlerin bir kısmı fuar alanına ancak belirli bir süre bekledikten sonra girebildi.www.anamurgundem.com004
FUARIN İKİNCİ GÜNÜNDE ZİYARETÇİ AKINI
Anamur Belediyesi, Anamur Kaymakamlığı, Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşlarınca desteklenen ve CNR Forum Fuarcılık tarafından organize edilen Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nın ikinci günü’de ilk günkü gibi ziyaretçi akınına uğradı.
Tarım ilaçlarından iş makinalarına, gıda sektöründen sulama sistemlerine kadar çeşitli firmaların yer aldığı fuarda Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkanları Mehmet Türe ve Mehmet Ballı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı A Kerim Çilingir, Fuarı düzenleyen CNR Fuarcılık Genel Müdür yardımcısı Barış Yücesoy, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte fuarı gezen vatandaşlara standları dolduran firmalar tarım ve gıda sektörü ile ilgili bilgi aktararak ürün tanıtımı gerçekleştirdiler.www.anamurgundem.com005
Vatandaşlar üretim ve uygulama ile ilgili merak ettikleri konuları sorma fırsatını yakalarken firmalar da daha iyi tanıtım olanağı yakaladılar.
BAŞKAN TÜRE FUARIN TANITIMINI RÖPÖRTAŞLARLADA YAPTI
Anamur Belediyesi Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Fuar Merkezi’nde 16 Kasım 2014 tarihine kadar açık kalan fuarda Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe gün gün fuar merkezinde bulunarak stant ziyaretleri gerçekleştirirken fuarı ziyaret eden vatandaşlarla da bir araya gelerek onlarla yakından ilgilendi.www.anamurgundem.com006
Vatandaşlardan tebrikler alan Başkan Türe, Anamur Tarım ve Gıda Fuarı çekimleri için Anamur’da bulunan Kanal 33 TV ve Vatan TV de’de röportajlar gerçekleştirdi.
FUARA YAĞIŞ BİLE ENGEL OLAMADI
Tarım ve Gıda Fuarı’nın 3.günü de oldukça yoğun geçti.
Anamur Belediyesi Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Fuar Merkezi, Anamur’da seyreden yoğun yağışa rağmen ziyaretçi akını devam etti.
Gün içersinde bir çok etkinliğin yapıldığı fuar alanında stand açan Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı) öğleden sonra, Anamur ve çevresine özgü yapılan ve tüketilen Batırık ikramında bulundu. Yaklaşık 3000 kişiye batırık ikram eden Türkav’ın etkinliğini TV kanalları da çekti. Öğleden sonra ise Anamur Tarım ve Gıda Fuarı bünyesinde 2 ayrı konferans düzenlenerek üreticiler bilgilendirildi. İlk olarak saat 13:00’de Adana Biyolojik Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nden Dr Adem Özarslan ‘Muz. Konferansı Alanlarında Nemetot Zararları ve Mücadelesi’ konulu konferansını verdi yaklaşık 200 kişi izledi. Saat 14:00’deki konferansı ise Ziraat Yüksek Mühendisi Bünyamin Kozak verdi. Kozak kısa süre önce yaptığı Ekvator ziyareti ile ilgili sine vizyon eşliğinde sunumlarda bulunurak Ekvator-Anamur Muz Üretimlerini karşılaştırdı. Her iki konferansta da üreticilerin ve vatandaşların soruları yanıtlandı. Konferansları izleyen Başkan Mehmet Türe konferanslar sonunda sunumları gerçekleştiren Ziraat Yüksek Mühendisi Bünyamin Kozak ve Dr Adem Özarslan’ı tebrik etti.www.anamurgundem.com007
BAŞKAN KOCAMAZ VE VEKİL ALİ ÖZ FUARA KATILDI
Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nın 4.gününün de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz MHP Mersin Milletvekili Ali Öz ile birlikte fuara katıldı.
Anamur Gıda ve Tarım Fuarı’nın açılışına yurtdışında olduğu için katılamayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekili Ali Öz ile birlikte Fuarın 4. gününde fuarı gezerek vatandaşlara gül dağıttı.
Başkan Kocamaz ve Mersin Milletvekili Öz’e Fuara ev sahipliği yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ile Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, Ziraat Odası Başkanı A. Şeref Gümüş, Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel, MHP ilçe Başkanı Erdal Bulut, Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan, Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Erkan Özateş, Ülkücü işçiler Derneği Anamur Şube Başkanı Mürşit Aydın ve Fuarın organizatörü CNR Forum Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Barış Yücesoy eşlik etti. Başkan Kocamaz her ziyaretinde olduğu gibi fuar gezisinde de Anamurlular tarafından yoğun bir ilgi ve sevgi gösterisi ile karşılandı. Firma sahipleri ve temsilcileri Başkan Burhanettin Kocamaz, Milletvekili Ali Öz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve beraberindekilere çeşitli ikramlarda bulundular.www.anamurgundem.com008
BAŞKAN KOCAMAZ TRAKTÖRLERİ İNCELEDİ
Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel muz ikram ederken, Ünlüselek Hotel sahibi Uzay Ünlüselek de aşure ikram etti. Aşureyi çevresindekilere Başkan Burhanettin Kocamaz dağıttı. Anamurlular fuarda Başkan Kocamaz ile sık sık fotoğraflar çektirdiler. Başkan Kocamaz tarım ve gıdayla ilgili stantlardaki yetkililerin yanı sıra fuarda sergilenen iş makineleri firmaları yetkilileri ile de bir araya geldi, traktörlerin üzerinde fotoğraf çektirdi.www.anamurgundem.com009
BASIN TOPLANTISI
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP Mersin Milletvekili Ali Öz ve STK temsilcileri, Anamur halkının da izlediği bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda ilk sözü alan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, bu yıl ilk defa düzenlenen Anamur Gıda ve Tarım Fuarında stantları dolduramamaktan büyük endişe duyduklarını ancak 71 standın tamamının dolduğunu gelecek yıl için de çoğu firmanın yer ayırttığını söyledi.
CNR Forum Fuarcılık Genel Müdürü Barış Yücesoy da gelecek yıl gerçekleştirilecek Gıda ve Tarım Fuarının yüzde 50 KOSGEB destekli olacağını, şimdiden yerlerin yarısından fazlasının verildiğini, fuar alanının tamamının doldurulacağını söyledi.
ANTSO Başkanı Ferudun Torunoğlu ise Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’den gelecek yıl için daha geniş bir yer tahsis etmesini istedi.
Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel Anamur’lunun fuara 22 bin kişilik katılımla büyük bir destek verdiğini belirterek teşekkür etti ve bu katılımın daha da artarak daha sonraki yıllarda ulusal ve 5 yıl içerisinde de Uluslararası düzeye getireceklerini söyledi.
Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör de katılımın gelecek yıl gerçekleştirilecek ikinci Tarım ve Gıda Fuarına büyük bir umut teşkil ettiğini söyledi.
MHP Mersin Milletvekili Ali Öz ise Anamur’un yıllardır özlemini çektiği İl olma hayaline bu fuar ve benzeri organizasyonlarla hazır olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.
Anamur Ziraat Odası Başkanı A. Şeref Gümüş ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamazdan Anamur’a seçim öncesi verdiği söz üzerine yeni bir hal kompleksi yapmasını talep etti. Başkan Gümüş Burhanettin Kocamaz’ın tarım ve Gıda Fuarı’na verdiği destekle bu sözünün ne denli arkasında olduğunu gösterdiğini ifade etti.
BAŞKAN KOCAMAZ; YATIRIMLAR DEVAM EDECEK
Konuşmaları büyük bir dikkatle dinleyen ve bir taraftan da söylenenleri not alan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, öncelikle Anamur ve Bozyazı’ya hizmet verecek olan büyük bir Hal Kompleksinin ve Anamur Otogarının 2015 yılı sonuna kadar hizmete gireceğini söyledi.
Konuşmasında Anamur başta olmak üzere Bozyazı, Aydıncık ve Gülnar ilçelerinin merkeze uzak olmasından dolayı daha önce hizmet alımında büyük eksiklikler yaşadığının altını çizen Başkan Kocamaz, bundan böyle birlikte hareket ederek hizmetleri önemine göre bir bir bölgeye getireceklerini söyledi.www.anamurgundem.com010
Anamur Gıda ve Tarım Fuarının Anamur için büyük bir girişim olduğuna dikkat çekerek Belediye Başkanı Mehmet Türe ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve katılımcı firmalara teşekkür eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Anamur’un özelikle İl olma yolundaki gayretlerini benim Tarsus Belediye Başkanlığım süresince hep birlikte verdiğimiz sürece benzetiyorum. Bu Fuarda Anamur’un İl olma yolundaki en önemli girişimidir.” Dedi. Ve bu ve benzeri etkinliklere desteklerinin süreceğini söyledi.
Konuşmasında Büyükşehir yasasının yanlışlığını her fırsatta dile getirdiğini kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Her zaman söylediğimiz gibi, hizmetler genelden değil, yerelden başlar. Şimdi Büyükşehir Belediye Yasası ile İlçe Belediyelerinin kaynaklarını kısıtladılar ve Büyükşehir Belediyesine aktardılar. Ancak ne Büyükşehir’e aktarılan kaynak yeterli oldu, ne de kaynakları ellerinden alınan İlçe Belediyeleri hizmet üretir hale geldi. Biz bu yanlışlığı Büyükşehir yasasının yürürlüğe girdiği 30 Mart 2014 seçimlerinden önce söyledik. Yanlışı yeni fark etmiş olacaklar ki, 7,5 ay sonra Büyükşehir yasası şimdi tekrar gündemde.” Dedi.
Başkan Kocamaz, konuşmasında, Anamur’a yapılması planlanan İskele ve Liman projeleri için de bürokratik çalışmalar sona erdikten sonra yapmaya başlayacaklarını söyledi.www.anamurgundem.com011
Anamur ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Seyahatnamesinde Anamur için ‘Asanı toprağa çaksan yeşerir.’ Sözünü ithaf ederek Başkan Kocamaz’a kurt başlı bir asa hediye etti.
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’na verdiği destek dolayısıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a Anamur’un simgesi olan Muzlu Kadın Heykelini verdi.www.anamurgundem.com012
STANDLARI GEZDİ
Başkan Kocamaz ve beraberindeki heyet Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı’nın öncülüğünde Muz Lifinden dokuma yapan ve el sanatları işleyen Bozyazı Halk Eğitim Müdürlüğünün sanatçı bayanlarının standını gezdi. Stant ziyaretlerinin yanı sıra Başkan Kocamaz Fuarı gezen vatandaşlarla tek tek tokalaştı.
Anamur’da ilk kez düzenlenen Anamur Tarım ve Gıda Fuarı 22 bin ziyaretçiye ulaşarak önümüzdeki yıllar için heyecan uyandırdı.
13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Anamur Belediyesi Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Fuar Merkezi’nde Anamur Belediyesi, Anamur Kaymakamlığı, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, Muz-Bir, Ziraat Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Sivil Toplum Kuruluşları ve Anamur’un dinamiklerinin işbirliğiyle CNR Holding Forum Fuarcılık tarafından organize edilen Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nı yaklaşık 22.000 kişi ziyaret etti.
CNR Forum Fuarcılık Yetkilileri verdiği bilgide birçok ilde dahi bu rakamlara ulaşılmanın hedef koyulduğunu belirtirken Anamur’da bu rakama ulaşılmasının oldukça önemli olduğunu belirtti. Gelecek yıl için de Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nda yer almak üzere firmaların ön sözleşme yaptığını ve bu yıl fuarda yer almayan birçok firmanın gelecek yıl fuarda olabilmek için irtibata geçtiğini belirten CNR yetkilileri Anamur’un düzenlediği bu Tarım ve Gıda Fuarı ile adından sıkça söz ettireceğini kaydetti.www.anamurgundem.com013
Ulusal TV kanallarının da çekimler yaparak yayınladığı Anamur Tarım ve Gıda Fuarı bu yıl 5 holden oluşurken gelecek yıl Anamur Belediyesi Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Fuar Merkezi’ndeki tüm hollerin kullanılacağı hatta yetersiz kalabileceği belirtildi. 7’den 70’e tüm Anamur’un ilgisini çeken fuara bölgesel anlamda da oldukça önemli ziyaretçi akını gerçekleşti.www.anamurgundem.com014
Stand ziyaretlerinin ardından yapılan basın toplantısında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nın yalnız Anamur için değil, Bozyazı için, Aydıncık için, kısacası tüm Mersin için önemli bir adım olduğunu belirtti.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burahanettin Kocamaz’ın yanı sıra toplantıda bir konuşma yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe , “ Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nın tüm Anamur tarafından sahiplenildiğinin altını çizerek, fuarın Anamur’a çok şeyler kazandırdığını, ürünler hakkında fikir edinildiğini, düzenlenen konferanslardan faydalanıldığını, firmaların daha etkin tanıtım olanağı yakaladığını ve en önemlisi basit bir örnekle gün içerisinde traş olmak için gittiği berberde 5 kişinin Anamur’a dışarıdan gelen firma yetkilileri olduğunu ve esnafa kazandırdığını dile getirdi.www.anamurgundem.com015
Fuar kapsamında otomobilden iş makinasına, cezeryeden zirai ilaçlara, demirden sera örtülerine kadar birçok alanda satış gerçekleştiğini dile getiren Başkan Mehmet Türe otellerin doluluk oranının arttığını kaydettiği konuşmasında Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nın gelecek yıllarda bu yıl eksikliklerin de görülerek tamamlanmasıyla Anamur’u ulusal alanda daha ileriye taşıyacağını söyledi.
KEKİKÇİ AYŞE TEYZEDE FUARDA YERİNİ ALDI
Anamur’un kekikçi teyzesi olarak bilinen Ayşe Karadağ da fuar stantlarında yerini aldı.
Yerli ve ulusal 70’e yakın firmanın yer aldığı Anamur Tarım ve Gıda Fuarı bünyesinde stant açarak kendi ürettiği nar ekşisi,kekik yağı ve andız pekmezinin tanıtım ve satışını yapan Ayşe Karadağ’ı stantları gezen Anamur Belediye başkanı Mehmet Türe de ziyaret etti.
Anamur’un kendine has ince ses tonu,çığırtmaları ve ulusal siyasi parti reklamlarından tanıdığı kekikçi teyzesi fuarı gezen ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü.
Stand içerisinde kendi ürettiği doğal ürünleri özenle sergileyen Ayşe Karadağ tanıtımını yaptığı ürünlerle ilgili oldukça iddalı açıklamalarda da bulundu. Ulusal kanallardan Vatan TV’ye röportaj da veren kekikçi teyze fuarı Anamur’a kazandırdığı için Anamur Belediye başkanı Mehmet Türe’ye de teşekkür etti. 77 yaşında olduğunu belirten Ayşe Karadağ 40 yıla yakındır doğal ürünlerle uğraştını ilk kez Anamur’da böyle bir fuar’ın gerçekleştirildiğini ve bu fuar da yer almaktan mutlu olduğunu söyledi.
Anamur Tarım ve Gıda fuarı 4. Gününde de ziyaretçi akınına uğrayacak.
namur’da ilk kez gerçekleştirilen Tarım ve Gıda Fuarı yurtdışından da misafir ağırladı.www.anamurgundem.com016
FUARI ÇİNLİLER’DE ZİYARET ETTİ
Anamur Belediyesi, Anamur Kaymakamlığı, Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşlarınca desteklenen ve CNR Holding Forum Fuarcılık tarafından organize edilen Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nın üçüncü gününde stantları gezenler arasındaki Çinliler ilgi uyandırdı.
İlk olması sebebiyle bu yıl ulusal düzeyde düzenlenen, 70’den fazla firmanın stant açtığı ve tarım üretim destekleme ürünleri ve ekipmanlarının sergilendiği fuarda stantları gezen Çinli çifti görenler vatandaşlar çifte ilgi gösterdi. Bir firmanın davetlisi olarak Anamur’a gelen ve Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nı gezen Çinli çift tercümanları yardımıyla Türk Tarımı ve Anamur Muzu hakkında bilgi aldı.
Gıda firmalarınca açılan Cezerye ve Lokum standlarına da uğrayan Çinli çift Türk lezzetlerini de tatdı.www.anamurgundem.com017
Çinli çift renkli hareketleriyle ilgi toplarken fuarın 3.holünde stand ziyareti yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile karşılaştı. Başkan Mehmet Türe ile hatıra fotoğrafı çektiren çift bol bol fotoğraf çektiklerini ve ülkelerine döndüklerinde Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nı vatandaşlarına anlatacaklarını belirtti.www.anamurgundem.com018
Anamur Belediyesi Şehit Atanur Bal Fuar Merkezi’ndeki Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nda Bozyazı Halk Eğitim Müdürlüğü’nce kurulan Muz Lifinden Elde Edilen Ürünler Standını da gezen Çinli çift Anamur Tarım ve Gıda Fuarı hatırası olarak Muz Lifinden yapılan ürünler satın aldı.
STANTLAR BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Anamur Belediyesi’nin öncülüğünde bu yıl bir ilki gerçekleşen Tarım ve Gıda Fuarında yerini alan Stantlardan (ANTSO) standı katılımcıların büyük ilgisini çekti. Ziyaretçilere çeşitli ikramlarda bulunan (ANTSO) Bölgemizi tanıtıcı broşürlerden ziyaretçilere takdim etti.
Fuarın gerçekleşmesinde öncülük yapan ANTSONUN) yönetim kurulu başkanı Ferudun Torunoğlu fuar alanında tüm stantlarıda ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Torunoğlu, “ Bölgemiz tarım kenti olması sebebiyle bu fuar Anamur içim çok önemli idi. Ancak birçok tarımcı Anamur’da ilki gerçekleşen bu fuara katılıp katılmama konusunda kararsız kaldı. Bunuda doğal karşılamak gerekir İlki gerçekleşen Fuarda bazı eksiklikler olsada amacına ulaşmayı başardı”Dedi.
MUZ-BİR DAYANIŞMAYI GÖSTERDİ
Tarım ve Gıda Fuarında katılımcılar arasında yerini alan Muz- Bir, Anamur Ziraat Odası ve Tarım İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa açtıkları stant fuarda en fazla ziyaret edilen yer oldu. Kurumlar arasındaki dayanışmayı gözler önüne seren kurumlar ve temsilcileri ziyertçilerle birebir ilgilenerek çeşitli ikramlarda bulundular.www.anamurgundem.com019
DENİZ TARIM ŞİRKETLER GRUBUNA İLGİ BÜYÜKTÜ
Tarım ve Gıda Fuarında yerini alan bir isimde Yurt içi ve dışında birçok fuarlara katılan ve birçok ilde şubeler kuran Deniz Tarım şirketler Grubu Betiz Tarım- Kimya LTD. ŞTİ, Betko Dış Ticaret LTD. ŞTİ. Tarla ilaçlama makineleri ile fuarda ençok ziyaret edilen stantlardan oldu. Ekip çalışması ruhu ile Anamur Tarım ve Gıda Fuarında açtığı stantta ürünlerinin tanıtımını yapan İşadamı Tema Temsilcisi, ve Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Durmuş Deniz, “ Bölgemizin Tarım fuarı ile tanışmasının önemine vurgu yaparak, “Tarımdaki gelirimizi arttırmak için, kalitemizi arttırmak için, yeni firmalarla iletişim içinde olmamız için, Tarım fuarlarının çok önemli olduğunun altını çizdi. Deniz,Anamur ve Bozyazı’nın tarım fuarına ihtiyacı olduğunu belirterek, Firmaların bölgemizdeki çiftçilerle buluşması için bu fuar bir şanstır. Bu açıdan Bölgemizde ilki gerçekleşen fuarın öneminin önümüzdeki yıllarda dahada önem kazanacağını ve bunun geleneksel hale gelerek devam edeceğini umut ediyorum”Dedi.www.anamurgundem.com020
TÜRK TELEKOM İLETİŞİMİNİ DAHADA GÜÇLENDİRDİ
Bölgemizde ilki gerçekleşen Anamur Tarım ve Gıda Fuarında yerini alan Türk Telekom verdiği ücretsiz internet hizmeti ile büyük beğeni topladı.www.anamurgundem.com021
Fuar alanında kurulan stantların ücretsiz yararlanmasını sağlayan Türk Telekom yaptığı kampanyalar ilede ziyaretçileri bilgilendirdi. Fuar boyunca kurdukları stantta iletişimi ile internet bağlantılarında kesinti yaşatmayan Türk Telekom çalışanları büyük gayret gösterdi.
ANAMUR GÜBRE ANAMUR MUZ L.T.D. İLGİ ODAĞI OLDUwww.anamurgundem.com022
Anamur Tarım ve Gıda Fuarında açtığı stant ile katılımcıların ilgi odağı olan bir firmada Anamur Gübre oldu.
Geçtiğimiz yıl bölge üreticisine hizmet vermeye başlayan ve her geçen gün müşteri portföyünü genişleterek hizmete devam eden Anamur Gübre sahibi Ali İlhan Ayhan, “ Tarım fuarları kentlerde önemli getiriler sağladığının altını çizerek “Bu fuar bölgemizde ilk olmasına rağmen katılım oldukça iyi idi. Bu fuarı geleneksel hale getirmek ve düzenli olarak her yıl gelişmesini büyümesini sağlamak katılım sayısının dahada artmasını sağlamak devam ettirmek çok önemlidir”Dedi.www.anamurgundem.com023
TOROS MAKİNA’NIN İŞ MAKİNALARI İLGİ ODAĞI OLDU
Anamur Tarım ve Gıda fuarında açtığı stantta iş makineleriyle ilgi odağı olan Toros Makine Gübre ve Hafriyat Şirketi sahibi kardeşler Şeref Emil ve Adnan Emil ziyaretçilerin akın ettiği stantlarını biran olsun boş bırakmayıp firma ile ilgili bilgileri ve iş makinelerinin verdiği hizmetlerini katılımcılara bire bir anlattılar.Fuarın Anamur ve Bozyazı halkı için büyük önem arz ettiğinin altını çizen Şeref Emil, “ Gelecek yıllarda katılımcıların dahada artacağını söyleyerek “Anamur Tarım kenti olan bir ilçe bu açıdan bölgemizde düzenlenen fuar üreticileri için oldukça önemlidir.Gelecek yıllarda bölgemizden katılımcı firmaların dahada artacağını umut ediyorum” Bu fuarda emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.www.anamurgundem.com024
ANAMED FUARIN SAĞLIK HİZMETİNİ VERDİ
Anamur ve Bozyazı bölgesinin tek özel hastanesi olan Özel Anamur ( ANAMED) Hastanesi fuarda açtığı stantta ziyaretçilere sağlık hizmeti verdi. Fuara ziyaret için gelenlerin kan şekeri, tansiyon ve tahlillerini ücret almadan yapan ( ANAMED) görevlileri fuar boyunca yoğun bir tempo ile çalıştılar. Kurumun bünyesinde hizmet veren Güzellik Merkezi Estetisyeni Aslı Nuranoğlu Bayındır’da ziyaretçilere cilt bakımı ile ilgili bilgiler vererek sağlıklı cilt içinde tavsiyelerde bulundu.www.anamurgundem.com025
Özel Anamur ( ANAMED) Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kırmızıtaş ve Halkla İlişkilerden sorumlu Melis Mutlay stantlarına gelen ziyaretçilerle bire bir ilgilenerek hastane’nin işleyişi ve vatandaşa verdiği önemi hakkında katılımcıları bilgilendirmleride gözden kaçmadı.
FUARDA İLGİNÇ KARELER VE RESİMLERİ İÇİN GAZATEMİZ Anamur Gündem ve facebox sayfamız Anamur Gündem’i takip edebilirsiniz…www.anamurgundem.com026www.anamurgundem.com027www.anamurgundem.com028www.anamurgundem.com029www.anamurgundem.com030www.anamurgundem.com031www.anamurgundem.com032www.anamurgundem.com033www.anamurgundem.com034www.anamurgundem.com035www.anamurgundem.com036www.anamurgundem.com037www.anamurgundem.com038www.anamurgundem.com039www.anamurgundem.com040www.anamurgundem.com041www.anamurgundem.com042www.anamurgundem.com043www.anamurgundem.com044www.anamurgundem.com045www.anamurgundem.com046www.anamurgundem.com047www.anamurgundem.com048www.anamurgundem.com049www.anamurgundem.com050www.anamurgundem.com051www.anamurgundem.com052www.anamurgundem.com053www.anamurgundem.com054www.anamurgundem.com055www.anamurgundem.com056www.anamurgundem.com057www.anamurgundem.com058www.anamurgundem.com059www.anamurgundem.com060www.anamurgundem.com061www.anamurgundem.com062www.anamurgundem.com063www.anamurgundem.com064www.anamurgundem.com065

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com