logo

Anamur Reklam

Anamur’da 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

www.anamurgundem.com00819 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Anamur’da düzenlenen törenle kutlandı.

Önceki yıllara göre bu yıl ilginin büyük olduğu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramına Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Garnizon Komutanı  Yarbay Fatih Soysal, Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Cumhuriyet Başsavcısı Vedat Temel, gasziler, şehit aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar  katıldı.

Gençlik ve Spor Müdiresi Yeter Bal’ın Atatürk anıtına Çelenk koyması ile başlayan törende Bal yaptığı konuşmada,  Osmanlı İmparatorluğunu savaşa sürükleyenlerin bir bir ülkeden kaçtığını, ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün yorgun bir imparatorluğunu küllerinden yeni bir kurtuluş mücadelesi vererek  yepyeni bir Türkiye Cumhuriyeti Kurduğunu söyledi.  Atatürk bu Cumhuriyeti siz gençlere emanet etti.” Dedi.  Bal’ın ardından kürsüye çıkan Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi öğrencisi Mustafa Pekşen ise gençler adına yaptığı konuşmada, Atatürk’ün kendilerine emanet ettiği bu cumhuriyeti canları ve kanları pahasına sonsuza değin koruyacaklarını söyledi.  Anamur Anadolu Lisesi öğrencisi Emre Pınar, tüm öğrenci gruplarına Türk Gençliğinin andını okuttu. Anamur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sevil İbret, ’19 Mayısta Düşünceler.’ Adlı şiirini okurken meydandaki katılımcıları duygulandırdı.  Anamur Gençlik ve Spor Müdürlüğü Taekvondo  takımı ve Halk Eğitim müdürlüğü Karate takımı sergiledikleri savunma teknikleri ile katılımcılardan büyük alkış aldı.
Mesajlar müzik ve dansla verildi
Anamur Meslek Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve Beden Eğitimi öğretmenlerinin  halay müzikleri ile sergiledikleri modern dans ve figürler katılımcıları büyüledi. Kutlamalar sırasında Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 2014-2015 Mersin İl birincisi Vakıfbank Ortaokulu ve Akdeniz İlkokulu folklor ekibinin gösterisi göz doldurdu.www.anamurgundem.com002 www.anamurgundem.com003 www.anamurgundem.com004 www.anamurgundem.com005 www.anamurgundem.com006 www.anamurgundem.com007 www.anamurgundem.com008 www.anamurgundem.com009 www.anamurgundem.com010 www.anamurgundem.com011 www.anamurgundem.com012 www.anamurgundem.com013www.anamurgundem.com015 www.anamurgundem.com016 www.anamurgundem.com017 www.anamurgundem.com018 www.anamurgundem.com019 www.anamurgundem.com020 www.anamurgundem.com021 www.anamurgundem.com022 www.anamurgundem.com023 www.anamurgundem.com024 www.anamurgundem.com025 www.anamurgundem.com001

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Anamur’da 19 Mayıs coşkuyla kutlandı” için 1 yorum

  1. ezgi dedi ki:

    çok güzel kutlandı.Nice 19 mayıs bayramları kutlama dileği ile

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com