logo

Anamur Reklam

Babahan, “16 Nisan’dan sonra kim ne yaptıysa hesabı sorulacak”

anamurgündme017Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı İsmet Babahan ve yönetimi Anamur’da görev yapan yerel basın temsilcileri ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Babahan sözlerine, “Ülkem için evet, Cumhuriyet için evet, Devlet için evet, Millet için evet’ demek için Allah’ın izniyle yola çıktık” diyerek başladı.  Sözlerinin devamında, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve parti genel merkezinin kararıyla göreve getirildiklerini ilçede gezi ve ziyaretlerini sürdürdüklerini Parti içinde  gönül kırgınlığını ortadan kaldırmak için çaba gösterdiklerini  belirterek Görev ve sorumluluğumuzun ağırlığının farkındayız, bu nedenle herkesle barışık olmak istiyoruz.’  Dedi.Babahan, 8 aylık zamanda, sizlerinde bildiği üzere partimiz kapalı kaldı. Gönül kırgınlıkları yaşandı, kamplaşmalara çanak tutanlar ve bundan kendine pay çıkarmak isteyenler oldu. 40 Yılı aşkın ülkücü camianın içindeyim ve teşkilatlarda görevler aldım. Partililerimizin arasındaki gönül kırgınlığını ortadan kaldırmak için çaba göstereceğiz ve kamplaşmaları kıracağız. Genel Başkan Dr.Devlet Bahçeli’nin aldığı kararla partinin başına getirildiklerinede vurgu yapan Babahan, ilçe teşkilatını görmezden gelenlerin olduğunun altını çizerek şöyle devam etti, “MHP Anamur teşkilatında görev yapmış 6 ilçe başkanının referandumda ‘Hayır’ diyecekleri yönündeki geçtiğimiz günlerde basında çıkan haberlere ilişkin “Biz, kimseyi kırmamak, incitmemek, dağıtmamak adına herkesin ne düşündüğüne saygı duyuyoruz. Ama eski başkan olma adına MHP’yi temsilen açıklama yapmalarını doğru bulmuyorum. Bir açıklama yapacaklarsa da ilk önce partimizi terk etmeleri gerekir. Zaten 16 Nisan’dan sonra kim ne yaptıysa hesabını soracağız” dedi.

Görevde yeni olduklarını köylerde tanışma, görüşme fırsatını yakalayamadıklarını ancak şehir merkezinde çok olumlu çalışmalar yürüttüklerini belirterek şöyle devam etti. “İnsanlarımızda, bizlerle ilgili çok olumlu ve bizlerin işbaşı yapmasından memnun olduklarını ifade etti. Ben inanıyorum ki, yönetime bizlerin gelmesiyle dengeler bozuldu. Anamur’da çok ciddi bir şekilde hayırla karşı karşıya iken, ilçemizde yüzde 55 evet, yüzde 45 hayır çıkacağını düşünüyorum”Dedi.

Babahan’ın konuşmasının ardından, parti yönetim kurulu üyelerinin kendilerini gazetecilere tanıtmasıyla son buldu.

İŞTE MHP İLÇE YÖNETİMİNDE GÖREV ALAN İSİMLER

Kaan Ceren, Aziz Bozkurt, Ekrem Derya ve Muhittin Kar Başkan Yardımcılıklarına, Alpaslan Gümüş Muhasip,  Alkan Karan Sekreter görevini yürütecek, Ünal Uçar, Emre Kadıoğlu, Ümit Su, Yılmaz Tuğrul ve Mehmet Tuna da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacaklar.
MHP İlçe Teşkilatı’nın yaptığı basın toplantısına, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Karan,  Ülkücü İşçiler Derneği Anamur Şube Başkanı Fatih Öğür ve Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Batum da katıldı.anamurgündme021anamurgündme018 anamurgündme019 anamurgündme020

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com