logo

Anamur Reklam

Bakan Elvan, Anamur’da ilk buluşmasını muhtarlarla yaptı

anamurgündme004

 Referandum çalışmaları kapsamında Anamur’a gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, il buluşmasına Anamur Öğretmen evinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda muhtarlarla bir araya gelerek başladı.

Toplantıya Bakan Lütfi Elvan ile birlikte Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ve daire amirleri, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Anamur İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz resmi kurum bölge ve il müdürleri ile Anamur mahalle muhtarları katıldı.

Programın açılış konuşmasını Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk yaptı. Cantürk konuşmasında, “Anamur’da  Edaş´ın altyapı eksikliklerinin dışında önemli bir sorunun yaşanmadığını söyledi ve genel müdürlük düzeyinde bu sorunların çözümü için istişare içerisinde olduklarını ifade etti.
Daha sonra kürsüye gelen Bakan Elvan konuşmasında, “PKK Terör örgütü, FETÖ Terör örgütü ve Avrupa neden hayır diyor?´ diye sordu.

Bölgede açılış gerçekleşen Silifke Aydıncık arasındaki 6 tünelin Anamur Mersin karayolunu 25 dakika kısalttığını toplamda 28 tünelin hizmete girmesi ile Akdeniz Sahil Yolunun çok daha kısalacağını ve turizm başta olmak üzere bölge ve ülke ekonomisine büyük destek vereceğini söyledi.
Asrın projesi olarak adlandırılan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine su temin eden Alaköprü Barajına bağlanan kapalı devre su sistemi inşa çalışmalarının yaklaşık yüzde 20´ye ulaştığını kaydeden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,  proje tamamlandığı zaman bölgede 84 bin hektar tarım alanının sulanacağını ifade etti.

Anamur Ermenek karayolu projesinin tamamlandığını ancak ihale aşamasında bir firmanın mahkemeye başvurduğu için Ulaştırma Bakanlığının şu anda beklediğini ifade eden Elvan, mahkeme süreci biter bitmez ilk kazmayı vuracaklarını söyledi.
ANAMUR İSKELESİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞLIYOR

Anamur’a önümüzdeki günlerde  yapımına başlanacak olan önemli yatırım projesinden biri olan Anamur İskelesi inşaatına başlanacağını ve tamamlandığı zaman büyük kurvaziyerlerinde durabileceği  şekilde turizme büyük katkı sağlayacağını belirtti.
Kalınma Bakanı Lütfi Elvan,  “Milliyetçi Hareket Partisi ile yürüttüğümüz  Evet Kampanyasına, PKK Terör Örgütü FETÖ terör örgütü ve sözde müttefikimiz olan Avrupa devletlerinin neden Hayır kampanyası yürüttüğünü kendimize sormamız gerekir.” Dedi.   Özellikle PKK ele başılarının 16 Nisanda evet çıkarsa kendilerinin bitişi olacağını ilan ettiklerini hatırlatan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Terör örgütlerine terör örgütü demeyenler, halkın oyları ile seçilmiş Cumhurbaşkanımıza terörist deme terbiyesizliğini gösteriyorlar. 16 Nisanda Evet diyerek bunlara hep birlikte en güzel cevabı verelim”Dedi.
anamurgündme001 anamurgündme002 anamurgündme003 anamurgündme005 anamurgündme006 anamurgündme007 anamurgündme008 anamurgündme009 anamurgündme010

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com