logo

Anamur Reklam

Başkan Türe , yol yapımı için start verdi

resim001

Anamur Belediyesi 4.hizmet yılını geride bırakırken yeni parke yolların yapımı için kolları sıvadı.

Göreve gelir gelmez Anamur turizminin can damarı olan İskele yolu’nu çift şerit parke yaptıran Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, geride kalan 4 yılda Anamur tarihinde bir rekora imza atarak toplam 195.000 metrekare parke yolun yapımını sağladı. Ayrıca 4 yılda toplam 39.000 metrekare kaldırım yapımı gerçekleşirken, 360.000 metrekare de asfalt yol yapımı gerçekleşti.

Anamur içerisinde parke veya asfaltsız yol kalmayacağını belirten Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe yapılan 70.000 metrekarelik parke ihalesinin ardından ilk kazmayı Akcamii civarında Halk Eğitim Merkezi önü ve 2 Nolu Sağlık Ocağı yanındaki yola vurdurdu. Parke ihalesini alan firme yetkilileri ve Fen işleri Müdürlüğü personelinin de katıldığı parke yol çalışması kurban kesilmesiyle başladı. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe buradaki konuşmasında yapılacak yeni yolların Anamur’a hayırlı olmasını diledi.

Parke yol yapımı yanı sıra büz ve altyapı çalışmaları da hızla ilerliyor. Son olarak Fen işleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Toroslar Mahallesi’nde büz yerleştirme çalışmalarını tamamladı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe tüm çalışmaları yerinde incelerken, çalışmaların sürdüğü bölgede vatandaşlarla çay içti, sohbet etti.resim002resim003resim004resim005resim006

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com