logo

Anamur Reklam
19 Ağustos 2019

BİR MİLLET UYUYOR

Geride bıraktığımız dini bayramımız olan mübarek kurban bayramını idrak ettik. Aklıma bir zamanlar show tv de haber sunan Reha Muhtar geldi. Tavuktan kurban olur mu deyip tüm gündemi şaşırttı. Maalesef bu malzemeye herkes alet oldu. İlim Adamları da dahil yada kendini din adamı olarak topluma satmış kişiler.
Böyle sansasyonel konular günümüzde maalesef tabiri caizse, halayın ekip başı durumunda. Nereye çekerse oraya gidiyoruz. Bu gibiler batının piyonu olmayı kabullenmiş ve bu görevi uğruna milletimizi bölmek için sinsi ve şeytani yeteneklerini de zorlamaktadırlar. Bazı akademisyen bozuntuları da bunlara alan açmaktan hiç çekinmemektedirler. Bir takım medya bu gücü kullanarak devletin bazı kurumlarını çökertmek ve inanılırlığını ve de saygınlığını hedef almaktadır.
Bugün Adalet kurumlarına olan güven zedelenmiş yada yok olmuşsa ki aynı şey Asker, öğretmen, polis, sağlık çalışanlarının bulunduğu kurumları için de geçerli . Buradaki amaç önce kurumları sonrada devleti çökertmek ve yok etmek amaçlıdır. Avrupa Birliği kandırmacası adı altında savaşlarla ve uluslararası anlaşmalarla yaptıramadıklarını bu oyunla yaptırma süreci maalesef devam ediyor. Geçmişimizle bağımızı kopartmak, ateist bir gençlik oluşturmak, itiat etmeyen hedef kitle oluşturmak, tarım ve hayvancılığı yok eden projeler dayatmak Bizans oyununun devamı bir projedir.
Oysa Atalarımızın bize miras bıraktığı milli kültüre gelenek ve göreneklerimize örf ve adetlerimize sıkı sıkı sarılıp onları yaşatabilseydik en basiti dini bayramları otellerde değil köylerimizde ve darülacezede bekleyen yaşlı dede ve ninelerimizin yanında onların ellerini öperek ve hayır dualarını alarak geçiriyor olacaktık. Yalnızlaştırılmış ve aile kavramı, komşuluk değerleri yok edilmiş toplum yine AB projesinin bir parçasıdır.
En kısa sürede bu uykudan uyanmalı, sürüklendiğimiz bu yoldan derhal geri dönmeliyiz. Ya bunu yaparız yada millet olarak işgal edilir ve yok oluruz. Gün birlik ve beraberlik olma günüdür. Atatürk ün verdiği milli mücadeleyi bu kadar basit oyunlara esir edemeyiz. Batının esiri olmak kimliksiz ve vatansız olmaktır bunu unutmayalım. Biz Türk Milletiyiz üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yoktur. Tarih yazan bu millet bu oyununda üstesinden gelecektir.
Bize düşen Devletimize zeval gelmemesi için onu oluşturan kurumlara saygı göstermektir. Sağlık personeline saldırmak, adalet temsilcilerine güvenmemek, polise direnmek, öğretmene saygı göstermemek bize hiçbir şey kazandırmaz bilakis düştüğümüz bu kör çukurda ve derin bataklıkta hep beraber yok olmamıza sebep olacağını unutmayalım. Devlet tüm kurumlarıyla millet için vardır. Millette bu kurumlara saygı ve inanç göstererek var olacaktır.
Saygıyla, Sevgiyle kalın..

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com