logo

Anamur Reklam

BOZYAZI’DA 3. BÜYÜK PROJENİN TEMELİ ATILDI

anamurgündme140

 

Bozyazı’da 3. önemli projenin temeli atıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozyazı’da hizmete girecek olan 3. önemli projenin temeli törenle atıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yapılan hizmetlerin toplu açılışlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı’nın girişimleri ile Mersin Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile Bozyazı’yı yaşanabilir bir kent haline getirmek için mücadele eden Başkan Ballı,   Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Bozyazı Belediyesinin uyumlu bir çalışma düzeni içinde bölgesine hizmetleri bir bir getirmeye devam ediyor.

Bozyazı Merkez Mahallesinde bulunan eski pazaryerinin üzerine yapılacak olan yeni pazaryeri ve katlı otopark olarak da kullanılacak olan çok amaçlı tesisin açılış töreni için Bozyazı’ya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın katılımı ile gerçekleşen 3. büyük projenin temeli törenle atıldı.

Toplu temel atma törenine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, MESKİ Genel Müdürü Baha Günhan Güngördü, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, MHP Bozyazı İlçe Başkanı Turhan Tuna, MHP Anamur İlçe Başkanı İsmet Babahan, Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri, Bozyazılı muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplu temel atma töreninde Bozyazı’ya yapılan hizmetlerin yer aldığı videonun izlenmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile tören başladı.

BALLI, “10 YILDIR TOPRAK ALTINDA İDİK”

Programın açılış konuşmasını Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı yaptı. Ballı konuşmasına temel atma törenine katılan tüm konuklara hoş geldiniz diyerek başladı. Sözlerinin devamında ise şu ifadelere yer verdi. “2004 yılında göreve başladım10 yıldır köstebek gibi toprağın altındaydım. Amaç Bozyazı’nın temel meselelerinin çözümüne ağırlık vermekti.Bu süreçte eleştirilere de maruz kaldıklarını ifade eden Ballı, “Kanalizasyon şebekesinin yapımında halkımızdan sabır istedik. Bazı tepkiler alsak da sağolsunlar sabır gösterdiler ve bu çalışmayı Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz’ın da yardımıyla tamamlayarak kanalizasyon şebekesini arıtma tesisine bağladık, şu anda çalışıyor. Bundan sonra artık toprak üstünde çalışmaya başlayacağız” dedi.

Temeli atılacak üç projeden Bozyazı Kapalı Otopark ve Pazaryeri’nin şehir içinden başka bir yere yapılması yönünde görüşler olduğunu ifade eden Ballı, “İlçemizin gelişimi ve ticari hayatın hareketliliği açısından en uygun yer eski pazar yerinin olduğu yerdir. Eğer bu pazaryerini başka yere kaldırırsak şehir merkezindeki hareketlilik biter ve kent ekonomisi bundan zarar görür” diye konuştu.

Elbet eleştiriye açığız. Ama her şeye rağmen Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın desteği ile hizmetlerimizi tamamladık.

Başkan Ballı, sözlerine şöyle devam etti, Bugün burada Bölgemizde temeli atılacak olan 3. projenin temeli atılacak.  Halkımızın gönlüne giren Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ında katılımı ile temeli atılacak projelerle Bozyazı’mıza önemli yatırımları kazandırmaya devam ediyoruz. Hizmetlerinin bununlada kalmayıp artarak devam edeceğinin altını çizen Başkan Ballı, Önümüzdeki günlerde daha birçok hizmetlerin Bozyazı’mıza kazandırılması için Büyükşehir Belediyemizin desteğinin devam edeceğini söyledi. Tüm bu yapılan ve yapılacak olan hizmetler için önce Burhanettin Kocamaz’ı, sonra beni izlemeye devam edin sözleri ile noktalarken hizmete girecek olan 3. önemli projenin Bozyazı’mıza hayırlı olmasını dilerim”Dedi.

BOZYAZI BÜYÜKŞEHİRLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYOR

Ballı, Bozyazı’da Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdikleri, yapımı süren ve ihale aşamasındaki çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“79 kilometre birinci kat asfalt, 47 kilometre ikinci kat asfalt, 30 kilometre sıcak asfalt, 12 bin 536 metrekare okul önlerine sıcak asfalt, 140 bin 880 noktada larva ve uçkun ile mücadele çalışması, tarımsal hizmetler için 12 bin 200 metre çelik boru dağıtımı yapıldı.

Bozyazı Pazaryeri ve Kapalı Otopark, Tekmen İçme Suyu İsale Hattı ve Depo Yapımı, Dereköy, Çokoluk, Kışla, Beyreli Yaylaları Terfi Şebeke Hattı ve Depo Yapımı çalışmalarının temelini atıyoruz. Hayvan Barınağı tamamlandı elektrikle ilgili çalışmalar tamamlandığında hizmete açılacak. MESKİ hizmet binasının yapımı sürüyor.

Sahil projesinin proje ihalesi 17 Mart’ta yapıldı. Lenger Çaltı içme suyu inşaatı 30 martta ihale edilecek. Merkez mahallesinde bir adet tenis kortu yapımı 4 Nisan’da ihale edilecek. Katı atık bertaraf tesisi proje aşamasında. Çocuk oyun grupları ihale aşamasında. Paşabeleni Mesire Alanı ve Restorasyon Projesi, Orman Genel Müdürlüğü’nde onay aşamasında. Hal projesi tahsis onayı bekliyor. Mezarlıkların tel örgü ile çevrilmesi işi ihale aşamasında. Gençlik merkezi ve sosyal aktiviteleri içeren çok amaçlı hizmet binası için düğün salonu ve araç parkının bulunduğu alan Belediye Meclisimiz tarafından 15 yıllığına Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmiştir.”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından belediyelere verilen ödeneklerin önemli ölçüde azaldığını vurgulayan Ballı, “Bu zor dönemde Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz, ilçelere hizmetlerini sürdürmüştür. Büyükşehir’in kıymetini bilmeliyiz. Başkanımız Burhanettin Kocamaz, ilimize ve ilçemize getirdiği hizmetlerle tüm Mersin’in gönlüne girmeyi başardı. Kendisine teşekkür ediyorum”dedi.

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz, konuşmasında, “30 Mart seçimleri öncesinde bizi tanımayanların seçimden sonra daha iyi tanıyacağını söylemiştik. Biz yapabileceğimiz işler için söz veririz. Söz verdiklerimizi de mutlaka yaparız. 1994 yılında Tarsus’ta ‘zoru hemen, imkansızı zamanla başaracağız’ diyerek yola çıktık. İyi niyetle yola çıkana yaradan yardım eder. 23 yıllık dönemde birçok ‘olmaz’ denen hizmeti vatandaşların ayağına getirdik. Büyükşehir Yasası ile hizmet alanı 60 katına çıktı ve 15 bin 830 kilometrekareye ulaştı. Bu, İstanbul’un 3 katı büyüklükte bir alan demek. Yeni yapılanma bir yıl sürdü. Sonraki 2 yıl yol ve su sorunu kalmayacak diye çalıştık ve yüzde 90 hedefe ulaştık. Bu zorlu yolculukta benimle birlikte çalışan fedakar arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bundan sonra da Mersin’in sorunlarını çözmek için hep birlikte çalışacağız.”

“15 TEMMUZ’DAN SONRA BÜTÇEDEN GELEN PAY DÜŞTÜ”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından büyükşehir belediyelerine genel bütçeden verilen payın düştüğüne dikkat çeken Kocamaz, “Bize bütçeden aktarılan ödenek 300 milyon lira azaldı. Buna rağmen hizmet üretmeye çalışıyoruz. İlçelerden toplanan payları yine o ilçelere harcıyoruz, yetmediği yerde büyükşehir bütçesinden ekleme yapıyoruz. Vatandaşımız sabırsız, işlerin bir an önce bitmesini istiyor. Ancak bunu düşünürken Mersin’in bütün ilçelerini ve ihtiyaçlarını da göz önünde bulunurmalıyız” dedi.

“EN HAYIRLI HİZMET, ALTYAPI HİZMETİDİR”

Belediyelerin yaptığı en hayırlı hizmetin altyapı hizmetleri olduğunu ifade eden Kocamaz, “Gelecek nesillere daha temiz, daha sağlıklı, daha yaşanabilir bir kent bırakmak için altyapı hizmetleri çok önemlidir. Vatandaşlarımız zaman zaman bu çalışmalara tepki gösteriyor. Ancak bugün yaşanan sıkıntıyı gelecek neslin yaşamayacağını bilmeliyiz. Mersin’de meydana gelen sel felaketinde altyapı çalışmalarının tamamlandığı yerler hiçbir sıkıntı yaşamadı. Bu örnek bize altyapının önemini birkez daha gösterdi” diye konuştu.

Kocamaz, konuşmasının sonunda Dereköy ve Tekmen’e canlı bağlantı ile bağlanarak temel atma işlemi için hazır bulunan görevliler ve vatandaşlarla sohbet etti.

Bozyazı Müftüsü Adem Bebek’in yaptığı duanın ardından Bozyazı Kaymakamı Hayati Taşdan, kısa bir konuşma yaparak projelerin ilçeye ve ülkeleye hayırlı olmasını diledi. Daha sonra protokol üyeleri, butona basarak projelerin inşaatını başlattı.

 


anamurgündme007
anamurgündme033 anamurgündme035 anamurgündme037 anamurgündme039 anamurgündme041 anamurgündme042 anamurgündme043 anamurgündme051 anamurgündme059 anamurgündme060 anamurgündme064 anamurgündme066 anamurgündme069 anamurgündme072 anamurgündme078 anamurgündme084 anamurgündme088 anamurgündme105 anamurgündme119 anamurgündme128 anamurgündme141 anamurgündme142 anamurgündme143 anamurgündme150

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com