logo

Anamur Reklam

CHP 96. yılını kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anamur’da tören düzenlendi.
Cumhuriyet meydanında gerçekleşen törende, Atatürk Anıtı’na parti çelengi sunuldu.
CHP İlçe sekreteri Mustafa Uysal’ın açış konuşmasıyla başlayan tören CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır’ın konuşmasıyla devam etti.
Yeşilçayır törende yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak ATATÜRK ilkelerinden asla ödün vermeden,refahın arttırılması için,demokratik,laik,sosyal bir hukuk devleti olmak için tüm gücümüzle yılmadan,yavaşlamadan mücadele etmeye devam edeceğiz.
Herkes şunu iyi bilmelidir ki, halkın ve ATATÜRK’ün partisi olarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen parti olarak yani Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızı kucaklamaya,onlara hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
Törene, İlçe başkanı Turabi Yeşilçayır ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Gençlik kolları başkanı Mehmet Kaya, CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz ve partililer katıldı.
Gelenek sürdürüldü
Sabah Cumhuriyet meydanındaki törenin ardından, her yıl olduğu gibi akşam da parti binasında partililerin katılımıyla, CHP’nin 96’ncı yılı kutlandı.
İlçe örgütü ve gençlik kolları tarafından hazırlanan kutlama programında partili gençler konuşmalar yaptılar, şiirler okudular. Partinin kuruluşundan bugüne kadar Genel Başkanlık yapan isimlerle ilgili slayt gösterimi yapıldı.
İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, birlik beraberlik mesajı verdiği konuşmasında, “Türkiye Cumhuriyeti’nde 96 yılı geride bırakan ikinci parti yoktur. Bu geçen zamanda nasıl ki dimdik ilkelerinden ödün vermeden, sarsılmadan ayakta kaldı,bunu iyi anlamak ve anlatmak hepimizin görevi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğini hedefleyen Cumhuriyet Halk Partisi olarak her koşulda halkla iç içe olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.
Daha sonra katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com