logo

Anamur Reklam

CHP ADAYI DURMUŞ DENİZ AKİNEDEN START VERDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Anamur Belediye Başkan Adayı Deniz, Doğup Büyüdüğü baba ocağı Akineden seçim startını görkemli bir toplantı ile verdi.

Anamur CHP parti binasında Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel’in katımıyla düzenlenen toplantıda ilk sözü CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır,  aldı Yeşilçayır konuşmasında “31  Mart’a kadar  her partilimizin  özveri ile  çalışarak, Durmuş  Deniz’i belediye   başkanı yapmak için çaba  göstereceğini belirterek’ Tek bir  hedefimiz var  Mersin Büyükşehir’de  Vahap Seçer’i, Anamur’da  Durmuş Deniz’i  Belediye Başkanı seçtirmek. Bunun için hepimiz çaba göstermek zorundayız ’dedi.

CHP Mersin Milletvekili Gökçel ise konuşmasında “CHP li tüm Belediye Başkan adaylarının birbirinden değerli olduğuna vurgu yaparak,’’Genel Merkezin takdiri Anamur’da  Durmuş Deniz’den yana olmuştur.  Bundan sonra hepimiz Mersin adayımız Vahap Seçer ve Anamur adayımız Durmuş Deniz’i belediye başkanı yapmak için çok çalışmalıyız’  diyerek Deniz’e başarılar diledi.
Konuşmaların ardından parti önünde toplanan partililer Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan adayı Durmuş Deniz ile birlikte kalabalık bir konvoy eşliğinde Akine köyüne hareket ettiler. Akineliler, Köy konağı önünde CHP Milletvekili Cengiz Gökçel,  Belediye Başkan adayı Durmuş Deniz ve beraberindekileri kurban keserek karşıladı. Örnek bir ev sahipliği yapan Akineliler konuklara keşkek ve saç böreği ikram ettiler.

CHP’LİLER BİRLİK MESAJI VERDİ

Şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır’ın açış konuşmasından sonra,  CHP Belediye Başkan aday adayları, Ayhan Güven, Özgür Özuğur, Mustafa Bakır ve Meltem Eroğlu konuşma yaparak, birlik beraberlik mesajları verdiler, ev sahipliği için Akinelilere teşekkür ettiler.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel  burada’da yaptığı konuşmada Anamur Belediye Başkan adayı Sayın Durmuş Deniz halkın içinden köyden tarladan ve kırsaldan belediye başkan adayı olan bir arkadaşımız. Ben de Mersin’in bir köyünde doğan ve ailesi çiftçilik yapan, halen çiftçilikle uğraşan bir milletvekiliyim. Bunu Cumhuriyet Halk Partisi zaman zaman halktan uzak, halka yönelik politikalardan uzak diye eleştiriler getirenler var. Burada çok güzel örnekle karşı karşıyayız. Halkın içinden tarlasından köyünden bağından bahçesinden belirli makamlara biz Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde geldik. Bize bu imkânları sağlayanlara teşekkür ediyorum. Ben hem çiftçilik hem de 11 yıl ziraat odası başkanlığı yapan bir evladınızım. Beni köyümden parlamentoya uğurladılar. Bizlerde Durmuş Deniz’in Belediye Başkanı olması için Akine köyünden yola çıkıyoruz ”dedi.

CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz de  yaptığı konuşmasında Akine’nin dayanışmanın imecenin ve kooperatifçiliğin öncüsü bir köy olduğunu kaydederek,  “ Barış sevgi ve kardeşlik yürüyüşünü köyümüzden başlatıyoruz. Ne partimizde ne ilçemiz de ne köyümüzde 1 Nisan itibariyle bir tane küs kırgın kalmayacak şekilde mücadelemizi yapacağız”. “Rahmetli babamın söylediği bir söz var, ‘sevgi taşarsa yüreğinizden, mutluluk eksik olmaz evinizden’ Çıktığım bu yolda bana destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim”Dedi. Daha sonra  CHP ‘den aday adayı olan diğer isimlerde yaptıkları konuşmalarda Birlik Beraberlik içinde Bu işi Başaracağız  Adayımız Durmuş Deniz için gece gündüz çalışıp Anamur’da Belediye başkanlığını kazanacağız diyerek destek söz verdiler.

 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com