logo

Anamur Reklam
14 Mayıs 2013

CHP’DEN BASIN AÇIKLAMASI

resim015CHP Anamur İlçe Başkanı Dr. Nevin Özel, 14 Mayıs çiftçiler ve eczacılar günü dolayısıyla gazetemize yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.

“ AKP iktidara geldiği günden beri uyguladığı tarım politikaları ile Türkiye’yi dışa bağımlı hale getirmiştir.

En temel besin kaynaklarından pirinç, buğday, mısır, şeker pancarı başta olmak üzere birçok besin kaynağı dışarıdan alınmaktadır.

Tarıma elverişli iklim, bereketli toprak ve ihtiyacı karşılayabilecek kadar suya sahip olmamıza karşın, AKP iktidarı uyguladığı yanlış tarım politikalarıyla ülkemizi bağımlı, çiftçilerimizi de hayatta kalma mücadelesi vermek zorunda bırakmıştır. Mazot, gübre, tohum, ilaç gibi tarımın olmazsa olmaz girdilerinin fiyatları hızla yükselirken, üretilen ürünler maliyetleri dahi karşılayamamaktadır. Dünya tarımında söz sahibi olan ülkeler, çiftçilerine devlet olanaklarını seferber ederek, ülkelerinin baş tacı, birinci sınıf vatandaşı yaparak, çiftçiliği cazip hale getirirken, ülkemizde ise durum bunun tam tersidir. Bırakın çiftçilerimizi desteklemeyi, ülkemizde tarımla uğraşanlar adeta cezalandırılmaktadır.”

Eczacılık Günü kutlaması

“Halk sağlığı için çalışan eczacılarımızın Sağlıkta Dönüşüm Programının ağır bedellerini ödedikleri, ciddi zararlar yaşadığı bir dönemde Türkiye’de bilimsel eczacılık eğitiminin başlamasının 174. yılını kutluyoruz.  Eczacılarımız her gün, bir öncekine göre daha fazla çalışmakta, daha çok borçlanmakta ancak daha az kazanmaktadır. Bugün her 3 eczaneden bir tanesi iflasın eşiğindedir. Bugün, eczacılarımızın almış oldukları eğitimin karşılığı olan meslek hakkının onlara verilmesi ve eczacılık mesleğinin bir halk sağlığı alanı ve eczacıların ise ilacın üretiminden hastaya sunumu ve tedavi sonuçlarının izlenmesine kadar birçok aşamada yer alan sağlık hizmet sunumunun en önemli aşaması olduğunu hatırlatarak  gerekli düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com