logo

Anamur Reklam

CHP’den gövde gösterisi

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer ve Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz sabah kahvaltısında STK Temsilcileri ve Muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldiler, daha sonra Pullu’dan başlayan araç konvoyuyla şehir turu attılar.
CHP İlçe Binası önünde yoğun bir katılımın olduğu mitingde partililere seslenen CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer ve Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, burada önemli mesajlar verdiler.
CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Didem Şimşek yaptığı konuşmada, seçimlerin önemi hakkında gençlere mesaj verdi.
CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır ise yaptığı konuşmada, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Vahap Seçer´i, Anamur’da da Durmuş Deniz´i belediye başkanı yapacaklarını belirterek, “Adaylarımız açıklandıktan sonra gerek il, gerekse ilçe örgütlerimizde büyük bir iktidar heyecanı ve coşkusu ortaya çıkmıştır. Çalışma ekibindeki arkadaşlarımızla beraber saha çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.”dedi.
CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz de yaptığı konuşmada, 31 Mart´ta muzun ve çileğin yanına sevgi tohumlarının ve barış kardeşlik tohumlarını ekeceklerini söyledi.
Deniz,’ Hep beraber el ele, omuz omuza iktidara yürüyeceğiz. Bugün burada sorunlarını anlatmayacaklarını kaydeden Deniz, “Büyükşehir Belediye Başkanımız dün akşam geldi. Sorunlarımı ben ona ilettim. Hep beraber Sayın Vahap Seçer ile el ele omuz omuza Anamur´un ihtiyacı olan, marka kent olması yolunda olan bütün sorunları çözüp, çağdaş, yaşanabilir bir kent yapmak için and içtik. Çıktığım bu yolda sizleri kesinlikle mahcup etmeyeceğim. Bundan emin olun. Belediyemizi şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla yöneteceğim. Her türlü kararımızda kent konseyinin onayını alacağız. Aktif durumda olmayan kent konseyini aktive ederek. Anamur´un sorunlarını öncelik sırasına göre sıralayacağız.” Dedi.
Seçer,“Bizler vatandaşlarımızın hizmetkârı olmak istiyoruz. Bizler kavga için gelmiyoruz. Bizler insanları ayrıştırmak için gelmiyoruz. Bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olursanız olun, bu dönem Cumhuriyet Halk Partili kadrolar için yetki istiyoruz” dedi.
Vahap Seçer, görkemli şekilde karşılanıp gövde gösterisi yaptığı Anamur’da ilk olarak muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
Belediyenin genel durumu hakkında muhtarlara bilgi veren Vahap Seçer, “Belediye başkanlığı icra makamı. Başkanın para yönetmeyi ve insan yönetmeyi iyi bilmesi lazım. Büyükşehir’in iyi bir bütçesi var, çok sayıda çalışanı var. Mersin’in en büyük fabrikası gibi. Bunları iyi yönetecek bir belediye başkanı gerekiyor. Belediye başkanı yol yapımı, sinek ilaçlaması dışında yeni bir vizyon koymalı ortaya. Mersin’i farklı bir yere taşıyacak vizyon ortaya koymalı. Belediyelerin yetkisi, sorumlulukları arttı ama kasası da şişti. Önemli gelirleri var. Artık Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan böyle küçük işler istemeyeceksiniz. Büyük işler, büyük projeler isteyeceksiniz. Köyünüzde sulama suyu sorunu var, içme suyu sorunu var. Bunlarla ilgili altyapı çalışması yapabilir. Belediye başkanından bunları isteyeceksiniz. Başkanlar bunlara muktedir” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Pazarı gezen Seçer ve Deniz burada da pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla kısa süreli sohbet ederek destek istediler.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com