logo

Anamur Reklam

ERBAL Kreş Öğrencileri gazetecileri ağırladı

ERBALanamurgündme013

Anamur’da Erbal Eğitim Kurumları adı ile hizmet veren Erbal Kreş Gündüz Çocuk Kulübü İşletme sahibi Suna  Aras, başta olmak üzere Kurum çalışanları ve sınıfının minik öğrencileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazeteciler için hazırladıkları programda Anamur yerel gazetecilere unutulmaz bir gün yaşattı.

Erbal Eğitim Kurumları İşletme sahibi Suna Aras’ın ev sahipliği yaptığı programa Sınıf öğrencileri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla gazetecileri okullarına davet ettiler. Aras ve çalışanları tarafından karşılanan gazetecilere günün anlam ve önemine binaen okulun minikleri, tarafından hazırlanan sürprizde öğrenciler kendi elleri ile hazırladıkları kağıt kartonlardan özel olarak yapılan basın yelekleri,  yine pet bardak ve kartonlardan yapılan fotoğraf makineleri, muhabir kartları ve röportaj için mikrofonların bulunduğu materyallerle sınıflarını süsleyerek,  konuk olan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini hep bir birlikte kutladılar.

Ardından güne özel hazırlanan bir birinden özel yazılar, farklı konseptler, kâğıttan yaptıkları çiçekleri Anamur yerel basın temsilcileri ile paylaştılar. Daha sonra minik öğrenciler, gazetecilikle ilgili merak ettiklerini gazetecilere sordu.

Gazetecileri, gece-gündüz demeden, her iklim şartında halkı bilgilendirmek adına haber peşinde olan kişiler olarak tanımlayan Erbal Eğitim Kurumları miniklerine gazeteciler gazetecilik derside verdi.

Kurumun işletme sahibi Suna Arasta, “ Kurum olarak Anamur yerel basın mensubu arkadaşlarımızla diyalogumuzun iyi olduğunu düşünüyorum.Gazeteci arkadaşlarımızın ne zor şartlar altında bizleri bilgilendirmek için çalıştıklarının farkındayız. Kamuoyunun hızlı, sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara değişik açılardan bakabilmesinde basının rolü çok büyüktür. Gece-gündüz demeden, her iklim şartında halkı bilgilendirmek adına haber peşinde olan gazeteciler, son derece zor ve meşakkatli bir görevi icra etmektedirler. Bugün burada kurumumuzda sizleri ağırlamak çocuklarımızla buluşturmak onlara mesleğiniz hakkında bilgi edinmelerini istedik” dedi. Aras bu vesile ile Kurum olarak sizlere ev sahipliği yaptığımız için mutlu olduk. İyi haberler vermeniz dileğiyle, tüm  basın camiasının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler  Bayramınızı  tebrik  ediyorum.’ Dedi.
Programın sonunda Minik öğrenciler gazetecilerin sınıfa getirdikleri fotoğraf makinelerini alarak çekim yaptı.anamurgündme002 anamurgündme003 anamurgündme004 anamurgündme005 anamurgündme006 anamurgündme007 anamurgündme008 anamurgündme009 anamurgündme010 anamurgündme011 anamurgündme012

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com