logo

Anamur Reklam

Esnaflar Çift Yön Yol İstiyor

Anamur’un Sultan Alaaddin Caddesi’ndeki esnaflar, yolun eskisi gibi çift yön olmasını istiyor.
Geçtiğimiz yıllarda Anamur İlçe Trafik Komisyonu tarafından şehir merkezinden Akarca mahallesine doğru tek yön yapılan Sultan Alaaddin Caddesi’nde faaliyetlerini sürdüren esnaflar, yolun tek yön olması nedeniyle büyük sorunlar yaşadıklarını söylediler.
Cadde üzerinde basın açıklaması yapan esnaflar, Anamur’un batı bölgesinde bulunan köylere ulaşımın sağlandığı durakların bu bölgede olduğunu belirterek, şunları söylediler:
“Bu yol 15-16 köyün Anamur’a gelirken giriş yolu olarak kullandığı yoldu. 2 yıl önce Belediye hiç birimizin fikrini almadan ben yaptım oldu mantığıyla tek yön yaptı ve kaldırımı genişletti.
Bu tek yön yapılan yolun hemen üstünde köylere ait köy minibüs durağı var. Minibüsler cadde üzerinde durup yük alamıyor
Bu caddeden geçip bizlerden alışveriş yapacak müşterilerimiz araçlarını park edecek yer bulamıyor ve tek yön olması sebebiyle uzun bir yol kat ederek buraya ulaşmak zorunda kaldıkları için bizleri tercih etmiyorlar. Artık iş yapamaz duruma geldik.
Tüm bu nedenlerden dolayı yetkililerden bu yolun ivedi olarak çift yön araç trafiğine açılması, esnaf, müşterileri ve köylü vatandaşlarımızın rahat bir nefes almasını talep ediyoruz” dediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com