logo

Anamur Reklam

Feyzioğlu, “Bu referandumdan, hayır çıkacak”

 

anamurgündme011

Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim İş, Genel Sağlık İş ve Eğitim Sen’in  bulunduğu Anamur Cumhuriyet Dayanışması Platformu CHP Anamur İlçe Örgütü’nün öncülüğünde Anamur’a gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Anayasa Profesörü Süheyl Batum´ Türkiye Anayasasını Tartışıyor.´ Adlı konferans Anamur’da Kaplan Düğün salonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Konuşmasına, Mersin´den Anamur´a gelmekte olan çevik kuvvet otobüsünün Aydıncık civarında devrildiğini ve ikisi ağır 20 kişinin yaralandığı haberini vererek Bu kaza nedeniyle programa 45 dakika gecikmeli katılmak zorunda kaldık. Ve hatta burada sizlerle uzun uzun konuşmayı hedefliyorduk anacak bu durum nedeniyle mümkün olduğunca kısa konuşup aranızdan ayrılacağım sizlerin anlayışına sığınıyorum Dedi. Kazada yaralanan polislerede geçmiş olsun dileklerini ileten Feyzioğlu sözlerine şöyle devam etti. “Evet çıkması durumunda yargı, yürütme ve yasamanın tek kişiye verileceğini ve bunun büyük bir tehlike olduğunu kaydeden Feyzioğlu,  “Enver Paşa çok iyi bir milliyetçiydi.  Alman gemilerinin Rus limanlarını bombalamak için Çanakkale Boğazını geçmelerine izin vermesi, Osmanlı İmparatorluğunun sonu olacak olan Birinci dünya savaşına sürüklenmesine neden oldu. Görüyorsunuz Saddam Hüseyin Kuveyt´i işgal etmeye kalktı Irak´ın ve kendisinin sonunu hazırladı.  Kaddafi, Eset  ona keza. Demek istediğim istişare olmadan bir kişi ne kadar doğru karar verebilir. Mutlaka bir yerde yanlış yapacaktır. Yeni sistemde de meclis dahil. Bu kadar üstün yetkilerle donatılmış bir kişiyi denetleyecek bir meclis ve bir merci yoktur.” Dedi. Feyzioğlu, 16 Nisanda yapılacak olan referandum oylamasının bir parti meselesi değil, vatan millet memleket meselesi olduğunun altını çizerek, “Hiç şüphesiz Referandumdan Hayır çıkacak ancak ne oranda çıkacak bilemem“Biz bu mücadeleyi kendimiz için değil, bizden sonra gelecek olan evlatlarımızın aynı sıkıntıları çekmemesi için veriyoruz.  Bizi vursalar da kırsalar da bu yoldan dönmeyiz”Dedi. Feyzioğlu´nun konuşmaları zaman zaman salondaki katılımcılar tarafından sürekli alkışlar ve ‘Hayır´ sloganları ile kesildi.  Çevik Kuvvetin kazasından dolayı Anayasa Profesörü Süheyl Batum hocam konuşmasını iptal etmek durumunda kaldı.  Durumu olay yerinde görmemiz için aranızdan ayrılmamız gerekiyor. Anlayışınıza sığınıyoruz. Anamur Bize hakkını helal edin diyerek sözlerine son veren Feyzioğlu ilçeden ayrıldı.


anamurgündme006


anamurgündme004anamurgündme008anamurgündme010anamurgündme012 anamurgündme013 anamurgündme014 anamurgündme015 anamurgündme016

anamurgündme002 anamurgündme005

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com