logo

Anamur Reklam

Hanımeli ihtiyaç bankası 8. yılında

gündem012

Anamur Belediyesince kurulan “Hanımeli ihtiyaç bankası” 8. Yılında hizmete devam ediyor

Hanımeli ihtiyaç bankasının kuruluşunun 8 yılında bir basın toplantısı yapan Belediye Başkanı Mehmet türe, 8 yılın faaliyetlerini anlattı. Türe,“8 yıl önce büyük bir heyecanla, büyük bir dayanışmayla hanımların öncülüğünde kurduğumuz “Hanım eli ihtiyaç bankası” 8. Yılında heyecanının aktivitesini enerjisini kaybetmeden devam ediyor.  Hanım eli ihtiyaç bankası sesiz giden ama çok büyük yardımlar yapan bu projemiz onur ve gururu kaynağımız. İlk günden itibaren buraya destek veren başta gönüllü bayanlar olmak üzere çalışanlarımıza ve burayı tanıtan basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Alan elle veren elin bir birini görmediği siyaset ayrımının yapılmadığı tam olarak adrese ulaştırıldığı yardım sever vatandaşların her türlü yardımı yaptığı ve kayıt altına alındığı ihtiyaçlı vatandaşlarımızın onuru kırılmadan ihtiyaçlarını gerektiği zaman evlerine, iş yerlerine, yaylalarına köylerine ulaştırıldığı bir sosyal proje burası. Bu proje gerçekten Türkiye de örnek alınacak ve birçok Belediyenin de örnek aldığı bir proje. Bu proje ülkemizde kanayan bir yaraya az da olsa merhem oluyor. Tabi ki Devletimizin sosyal yardım kuruluşları var. Biz de Anamur Belediyesi olarak 2009 yılında görev aldıktan sonra büyük bir heyecan ve enerjiyle benim ilk projelerimden biri olanı buraya açmıştık.

Ne umduk ne bulduk?

“Hanımeli ihtiyaç bankasına beklediğimin üstünde katkı, beklediğimin üzerinde bir sahiplenme ve beklediğimin üzerinde bir sirkülasyonla karşı karşıyayız. Her geçen gün üzerine koyduk. Anamurlu vatandaşlarımız hanımeli ihtiyaç bankasının siyaset ve yöre ayrımı yapmadan ihtiyaç fazlası malları toplanıp ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldığından % 100 emin oldu. Bundan dolayıdır ki yaşıyor”.

Hanımeli 8 yılda neler yaptı?

“Van depremine yardım TIR’ı gönderdi.

Erdemli sel felaketine yardım kamyonu gönderdi.

Suriyeli Bayır Bucaklı Türkmenlere yardım eli uzattı

Suriye El Baba muz ve çilek gönderdi.

Suriye İdlib bölgesinde görev yapan askerlerimize Muz ve Çilek gönderdi.

Yangından mağdur olan 15 vatandaşımızın bütün eşyalarını aldı.

Muhtarlık işleri müdürlüğümüzle koordineli olarak 56 mahallemizdeki ihtiyaçlı vatandaşlarımıza ulaştı.

Ayrıca 8 yılda.

17 bin gıda paketi.

250 bin parça elbise.

350 koltuk takımı.

650 adet tek çek yat

220 adet soba

500’e yakın beyaz eşya.

2000’e yakın yatak

30’dan fazla evi baştan aşağı donattık.

Evlenen birçok gencimizin evinin sil baştan döşedik.

Evi yanan vatandaşlarımıza anında müdahale ettik”.

Basın açıklamasının sonunda Hanımeli ihtiyaç bankasına yardımda bulunan Serpil Kafesoğlu’na yardımda bulunanlar adına plaket, Hanımeli ihtiyaç bankasın çalışanları, Kazım Yıldız ve Neslihan Oktan’a da üstün gayretleri için takdir belgeleri Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından verildi.gündem009 gündem010 gündem011 gündem013 gündem014 gündem015 gündem016 gündem017 gündem018 gündem019 gündem020 gündem021

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com