logo

Anamur Reklam
27 Aralık 2018

İstanbul’da Anamur’u tanıttılar

Anamur Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Şen, Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Burçin Cevdet Çetinsöz, Turizm Danışma Bürosu Yetkilisi Devrim Turgut ve Anamur Havacılık ve Esktrem Spor Kulübü Derneği Başkanı Halil Ünlüselekten oluşan heyet, İstanbul’da düzenlenen Taşelili iş insanları buluşmasına katıldı.
Yatrıcımları Anamur’a davet eden heyet adına söz alan Çetinsöz, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Anamur’dan bir “Turizm Komisyonu” oluşturarak kokteyle ve toplantıya katılıyoruz. Bizler Anamur’u ve çevresini turizm konusunda daha ileriye taşımak ve sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi mirasın sürdürülebilirliği için sizlerden her konuda desteklerinizi bekliyoruz.
Biz Anamur’u ve Taşeli Bölgesini Ulusal ve Uluslararası çapta tanıtmak anlatmak istiyoruz.
Taşeli Bölgesinin somut ve somut olmayan kültür mirasını yani tarihi değerlerimizin yanında, bölgenin Gastronomisini, geleneklerini, ezgilerini, yaşam tarzını, hikayelerini, zengin bitki örtüsünü, oyunlarını korumak kayıt altına almak ve gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğini düşünüyoruz.
Tüm bunlar için tabii ki öncelikle ulusal ve uluslararası etkinliklere evsahipliği yaparak yerli ve yabancı turistleri Bölgemize çekmemiz gerekiyor. Yapacağımız etkinliklerden Birincisi sizlerinde destek ve teşvikleri ile Ulusal veya uluslararası Drone yarışmasının bir etabını Anamur’da düzenlenmesini talep ediyoruz. İkincisi 19-20 Nisan 2019 da VIII. Ulusal IV. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumuna Anamur’da Mersin Üniversitesi olarak ev sahipliği yapacağız. Bu konuda gerek üst düzey protokolün katılımının sağlanması gerek ulusal ve uluslararası tanıtımının yapılması için sizlerin her konuda desteğinizi bekliyoruz.
Gazipaşa Havaalanı bölgenin ulaşım sorununu büyük ölçüde rahatlattı. Bundan dolayı Turizm Merkezi olarak ilan edilen ve 2019 yılının ilk aylarında askıya çıkacak olan MELLEÇ’e yatırımlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz.
Ayrıca Anamur ve Çevresini dünyaya tanıtmak anlatmak için bizlerinde bazı uluslararası organizasyonlara katılmamız gerekiyor. Özellikle uluslararası katılımın yoğun olduğu büyük turizm fuarlarında stand açmak ve bölgemizin tanıtılması gerekiyor.
Bölgemizin kültür mirasının sürdürülebilirliği ve dünyaya tanıtılması için sizler gibi vizyon sahibi iş insanlarının desteğine ihtiyacı var.”
Daha sonra komisyonlar kurularak heyetler arası toplantılar yapıldı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com