logo

Anamur Reklam

Kıbrıs İlkokulu öğrencilerinden anlamlı kampanya

gündem001

Anamur Kıbrıs İlkokulu öğrencileri Mersin Şehir Hastanesinde yatan lösemili hastaların resin yapabilmeleri için tuval ve boya ihtiyaçlarını harçlıklarından arttırdıkları bağışlar ve topladıkları paralarla karşıladılar.  Hastanede yatan lösemili bir çocuğunu isteklerini dikkate alan okul Müdürü Ayfer Koyuncu, bunu öğretmenleri ive öğrencileri ile paylaştı. Bunun üzerine  okulda başlatılan kampanya kısa sürede öğrencilerin yoğun katılımı ile karşılandı.
Toplanan paralarla alınan tuvaller  paketlenerek Mersin Şehir Hastanesinde yatan sanatsever lösemili çocuklara ulaştırıldı. Okul Müdürü Ayfer Koyuncu, hem orada yatan hastalarımızın bir ihtiyacını karşılamak hem de öğrencilerinin başlatılan bu yardım kampanyasına katılımlarının kendisini oldukça memnun ettiğini söyledi. Koyuncu, “”Çocuklarımızın zihinlerini bilgiyle doldurarak öğretim yaparken, gönüllerini de sevgiyle donatıp onların etrafına duyarlı,ahlaklı ve vicdan sahibi birer birey olarak yetişmeleri okulumuzun önceliğidir.
Mersin Şehir Hastanesi Onkoloji Servisinde tedavi gören çocuklarımızın tuval ihtiyacı olduğunu öğrendik ve sınıf temsilcisi öğrencilerimizle BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ adında kampanyamızı başlattık. Öğrencilerimizin kutlama kartı satışı yapmasıyla 100 adet tuval aldık ve gönderdik. Emeği geçen tüm öğrencilerime,öğretmen arkadaşlarıma ve kampanyamıza destek verenlere teşekkür ederim.”dedi.   Kampanyaya katılan öğrencilerde paketledikleri tuvalleri arkadaşlarının önünde hastaneye ulaştırmak için yetkililere teslim ettiler.
Okuldaki bu uygulamanın hem öğrencilerin sosyal sorumluluklarını arttırdığını hem de paylaşım duygularını geliştirdiğini kaydeden velilerde uygulamanın memnuniyet verici olduğunu söyleyerek kampanyayı okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ettiler.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com