logo

Anamur Reklam

Koca: ‘Sahte ankete suç duyurusunda bulunduk’

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, vatandaşları telefonla arayıp araştırma şirketinden aradıklarını iddia eden kimliği belirsiz kişilerin Mersin’de İYİ Parti-CHP-HDP ittifakı varmış algısı yaratmaya çalıştığını belirterek, “Mersin’de İYİ Parti herhangi bir ittifak yapmamıştır. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk” dedi.
Koca, yaptığı yazılı açıklamada, konuyla ilgili şunları kaydetti:
“İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Sayın Burhanettin Kocamaz beyefendi karşısında seçimi kaybedeceğini anlayan kişi veya kişiler kamuoyunu yanıltarak algı operasyonu yaratmaya çalışmaktadır.
Vatandaşları telefonla arayıp, “araştırma şirketinden aradıklarını” belirten kimliği belirsiz kişiler, vatandaşlarımıza sanki Mersin’de İYİ Parti-CHP-HDP ittifakı varmış gibi “Mersin’de İYİ Parti-CHP-HDP ittifakına oy verir misiniz ?” sorusunu sorarak algı yaratmaya çalışmakta ve “Mersin’de böyle bir ittifak yok” diye cevap veren vatandaşlara “ Hayır ittifak var” cevabını vererek vatandaşa ısrarla yanlış ve yönlendirici bir tutum sergilemektedirler.
Mersin’de İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Sayın Burhanettin Kocamaz beyefendi karşısında seçimi kaybedeceklerini anlayan bu kişilerin haklı telaşını anlayışla karşılıyor olmakla birlikte, Partimizin temel ilkesi olan temiz siyasete ve seçim sürecine hiç yakışmayan yasa dışı yollara tevessül etmelerini hoş görmemiz asla mümkün değildir.
İYİ Parti’nin HDP ile bir ittifakının olmadığını ve hiç bir zaman da olmayacağını sadece Mersin halkı değil tüm Türkiye bilmektedir.
Konu ile ilgili şikayetimizi, gereğinin yapılması için Cumhuriyet Savcılığı’na iletmiş bulunduğumuzu ve sorumlularının cezalandırılması için de her türlü hukuki yola başvuracağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyuyoruz.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com