logo

Anamur Reklam

Kocamaz: ‘Sporun birleştirici gücünü göstereceğiz’

4. Uluslararası Mersin Maratonu’nun basın toplantısı gerçekleştirildi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Başkan Kocamaz, “O güzel günde, sporun birleştirici gücünü tüm dünyaya göstereceğiz” dedi.
Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve İmar AŞ işbirliği ile gerçekleştirilen 4. Uluslararası Mersin Maratonu’nun tanıtım toplantısına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mersin Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Osman Yıldızbakan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyaaddin Özer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu, maratonda koşacak olan Etiyopyalı Atlet Kefyalew Deja Buruse, sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek temsilcileri ile çok sayıda basın mensupları katıldı.
“Engelleri Aşmak İçin, Mersin’e Koş Mersin’de Koş”
‘Engelleri Aşmak İçin Mersin’e Koş Mersin’de Koş’ sloganı ile bu yıl 4.’cü kez gerçekleşecek olan ve heyecanla beklenen Uluslararası Mersin Maratonu, düzenlenen basın toplantısı ile Mersinlilere tanıtıldı.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz basın toplantısında yaptığı konuşmasında, göreve geldikleri 2014 yılından itibaren Mersin’i, marka kent vizyonu ve insan odaklı bir bakış açısı ile yönetmeye başladıklarını ifade etti.
Mersin’e engelsiz kent, çocuk dostu kent, yaşlı dostu kent, hayvan dostu kent ve spor kenti gibi kimlikleri kazandırarak ulusal ve uluslararası platformlarda öne çıkarmayı başardıklarını belirten Başkan Kocamaz, gerçekleştirdikleri spor faaliyetleriyle Mersin’in bilinirliğini ve marka değerini her geçen gün yücelterek spor kenti imajını güçlendirdiklerini söyledi.
“Hedefimiz gümüş kategori”
Mersin’de düzenlenen tüm organizasyonların en gözdesinin Uluslararası Mersin Maratonu olduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, “2015 yılında tek yürek olup yaktığımız Uluslararası Mersin Maratonu ateşimiz, henüz dört yıldır düzenliyor olmamıza rağmen Avrupa Atletizm Birliği’nden 5 yıldız derecesi alarak dünyadaki 5000 maraton içerisinde 56, Avrupa’da 15. sıraya girmeyi başarmıştır. Ayrıca Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (IAAF) Yol Yarışları Kategorizasyonu’nda Bronz Label Kategori’ye yükselerek hedeflediğimiz Altın Kategori hedefine doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yıl ki hedefimiz Gümüş Kategori. Bilindiği üzere, Uluslararası Mersin Maratonu için her yıl bir tema belirliyoruz. Böylece önem verdiğimiz hayata dair tüm inanç ve değerlerimiz için birlikte omuz omuza mücadele etme kültürünü evrensel bir mesaj haline getiriyoruz. Uluslararası Mersin Maratonu için bu yıl ‘Engelleri Aşmak İçin’ temasıyla hep birlikte ‘Mersin’e Koş Mersin’de Koş’ diyoruz” dedi.
“Sporun birleştirici gücünü tüm dünyaya göstereceğiz”
Yüz binlerce insanın farklı ülkelerden, farklı şehirlerden gelerek 16 Aralık’ta Mersin’de tek yürek olacağını belirten Başkan Kocamaz, “Sporun birleştirici gücünü tüm dünyaya göstereceğimiz o güzel günde, pek çok ülkeden gelen yüzlerce sporcu ve halk koşusuna katılacak binlerce sporsever ile hayatın önümüze çıkardığı tüm engelleri aşmak için Mersin’de buluşacak ve kentimizin tüm güzelliklerinin sıralandığı muhteşem güzergâhlarda omuz omuza mücadele ederek engelleri aşmak için ve tüm değerlerimiz için koşacağız. Geçtiğimiz yıl beklentimizin de üstünde bir katılımla gerçekleşen Uluslararası Mersin Maratonu’nda dereceye giren sporcularımıza, çeşitli kategorilerde toplamda 159 bin TL ile ödüllendirdik. Bu yıl da dereceye giren sporcularımızı toplamda 410.080 TL ile ödüllendireceğiz. Bu yıl ki etkinliğimize katılım hedefimiz 100 bin idi ve büyük bir mutluluk ile belirtiyorum ki, şu an 123 bini aşan başvuru sayısı ile belirlediğimiz hedefe ulaşmış, hatta aşmış bulunuyoruz. Yaklaşık 3,5 milyon TL maliyet ile Mersin Valiliğimiz himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyemiz ve İmar AŞ işbirliği ile gerçekleştireceğimiz Uluslararası Mersin Maratonu için desteklerini bizden esirgemeyen değerli gümüş sponsorlarımız; Tarsus Organize Sanayi ve M.I.P,’ye, bu süreç boyunca hep yanımızda olan hizmet ve tedarik desteği sunan sponsorlarımıza, bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerimi sunuyorum” diye belirtti.
Konuşmasını Yüce Önder Atatürk’ün ‘Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarf edilen çalışmanın ehemmiyet ve kutsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir’ sözüyle tamamlayan Başkan Kocamaz, 14-15 Aralık 2018 tarihlerinde Forum AVM’de düzenlenecek olan Maraton Fuarı hakkında kısa bilgiler vererek, tüm Mersinlileri 16 Aralık’ta tek yürek olmaya ve engelleri aşmak için hep birlikte koşmaya davet etti.
Toplantıda ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Vedat Yüksel tarafından Uluslararası Mersin Maratonu’nun geçmişi, kapsamı ve parkurlar ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından Uluslararası Mersin Maratonu için özel hazırlanan video klip katılımcılarla paylaşıldı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com