logo

Anamur Reklam

KÜKÜRLÜLERDEN KERMES

resim003 Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği bir kermes düzenledi. Düzenlenen kermesin son gününde plaket töreni yapıldı.

Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve SÜRYAPI Holding Sera City Satış Müdürü Uğur Şenöz’ün de katıldığı plaket töreninde ilk olarak davetliler birlikte yemek yedi.

Ardından konuşma yapan Dernek Başkanı Dr. Gülay Uysal, katkılarından dolayı herkese teşekkür etti. Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ise kermesin açılışına Ankara’daki toplantıdan dolayı katılamadığını belirterek, Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Anamur’da tanıdığı ilk dernek olduğunu söyledi. Cantürk, “Dernek, kültürümüzü iyi tanıtıyor. Bu kültürü yaşatan kişilersiniz ve yeni nesile öncü olacaksınız. İnşallah önümüzdeki yıl kermesinizin açılışına katılmak istiyorum. Kermesin amacına ulaşmasını diliyorum. Kükür köyünün adını çok duyuyorum ve ilgileniyorum.” Dedi.

Daha sonra Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe bir konuşma yaparak Kaymakam Cantürk’ün hiçbir kermese katılmadığını Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin farkının burada olduğunu kaydetti. Birçok derneğin faaliyetlerine katıldığını belirten Türe, Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin farklı olduğunun altını çizdi. Türe, “Kanal A’da canlı yayında Kükür’ü defalarca dile getirdim. Kükür narını övdüm. Diğer faaliyetleriniz ve bu kermesiniz çok güzel. Devamını diliyorum ve her zaman yanınızdayım.” Dedi.

Kermesin plaket töreninde ise Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Birlik Ticaret sahibi Gani Temizkan, Profesör Mobilya sahibi Yusuf Sofu ve Uysal Kardeşler Yapı sahibi Aydın Uysal’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

İlk haberleşme cihazı olan Guk Kabak’ın tanıtımında ise Başkan Türe espiri yaparak, “Guk Kabak ile haberleşerek tasarruf edelim.” Dedi ve katılımcıları güldürdü.

Plaket töreninde son olarak Başkan Türe ve Dernek Başkanı Dr. Gülay Uysal’ın da aralarında bulunduğu halk oyunu grubu Anamur yöresine ait halk oyunları oynadı. Yoldan geçen vatandaşların da ilgisini çeken gösteriyi çok sayıda kişi izledi.resim002resim001

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com