logo

Anamur Reklam

Kültür sohbetlerinde gazetecilik konuşuldu

Anamur’daki Kilim Kafe’de düzenlenen kültür sohbetlerinde ‘Anamur’da gazeteci olmak’ konusu konuşuldu.
Bahar – Asil Doğan çifti tarafından işletilen otantik kafede Öğretmen Elif Ayhan tarafından yönetilen sohbete Anamur’daki basın mensupları, bazı yazarlar ve dinleyiciler katıldı.
Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler, sohbetin açılış konuşmasında Anamur’da gazeteciliğin başlaması, gelişimi ve günümüzde geldiği noktayı anlattı.
Yerel gazetecilerin yaşadığı zorluklara değinen Cömertler, mahalli basının yaşatılması ve geliştirilmesi, yazılı basının korunması gerektiğini kaydetti.
Daha sonra Anamur Gündem Gazetesi’nden Muharrem Garip, Yeni Anamur Gazetesi’nden Kamil Cömertler, Anamur Ekspres Gazetesi’nden Mithat Ünal, Akdeniz Postası Gazetesi’nden Mukaddes Kiriş, www.anamurhaber.com internet sitesinden İbrahim Polat, Anamur Belediyesi’nden Yaşar Yiğit ve diğer konuklar da söz alarak gazetecilik mesleği ve yerel basın konusunda görüşlerini paylaşıp anılarını anlattılar.
Sohbetin kapanış konuşmasını yapan Asil Doğan, farklı konularla kültür sohbetleri düzenleyerek ilçe kültürüne katkı yapmayı, fikir paylaşımını geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com