logo

Anamur Reklam

Mersin Büyükşehir’in engelli parkı yüzleri güldürdü

engelli park1    Mersin Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlara daha yaşanabilir bir kent sağlamak için engelleri kaldırmaya yönelik çalışmalarına hız verdi.

  ‘Engelliler Daire Başkanlığı’ birimini oluşturarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, engelli vatandaşları spor yapabilecekleri, vakitlerini daha eğlenceli ve verimli geçirebilecekleri bir parka kavuşturuyor.

  Yenişehir ilçesi Güvenevler Mahallesi’nde bulunan Çankaya Ortaokulu karşısındaki 4 dönümlük araziye kurulan engelli parkında; 1 takım engelli oyun gurubu ve spor aleti ünitesi, 1 takım normal oyun gurubu ile küçük oyun gurubu; Alââddin, Pamuk Prenses, Şirinler gibi dünya çocuk klasikleri masal kahramanlarının bulunduğu, ‘masal oyun gurubu’ yer alıyor.

    Sosyal duyarlılık projeleriyle, Mersin’de yaşayan engelli vatandaşların önündeki engelleri kaldırmayı hedeflediklerini vurgulayan Başkan Kocamaz, Mersin’in birçok bölgesinde engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırıcı tedbirler aldıklarını, bu konuda gerekli araştırmalar yapılarak projeleri hayata geçirmek için adımlar attıklarını kaydetti. Yakın zamanda hizmete girecek olan engelli parkı hakkında açıklama yapan Başkan Kocamaz, “Mersin’de fiziksel engeli olan vatandaşların ve çocukların kullanımına uygun düzenlenmiş parklar yaparak, sosyal yaşamlarını canlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca, engelli ve engeli olmayan çocuklarımızı bir araya getirerek bu parklarda vakit geçirmelerini, kaynaşmalarını sağlamış oluyoruz. Seçim döneminde, göreve geldiğim takdirde Mersin’de engelleri kaldıracağımızın sözünü vermiştim. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, bu konuda üzerimize düşen görev ne ise gerekli araştırmaları yapıp, önümüzdeki süreçte projelerimizi bir bir gerçekleştireceğiz. Engelli parkımız Mersinimize hayırlı olsun” diye konuştu. 

 

    Engellilerin de diğer bireylerle ile aynı ortamda rahatça spor yapabilecekleri ve kaliteli vakit geçirebilecekleri bir parka kavuşacağı için mutlu olduklarını ifade eden engelli birey sahibi aileler, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür etti ve bu tür hizmetlerin devamını istedi.engellpar2engellpark3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Mersin Büyükşehir’in engelli parkı yüzleri güldürdü” için 1 yorum

  1. ANAMURLU dedi ki:

    AMA MERSİNDE ANAMUR NE OLACAK

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com