logo

Anamur Reklam

RAMAZAN YALÇIN “ALLAHINA GURBAN ANAMUR”

resim044         Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı Ramazan Yalçın Partisinin Adanada düzenlediği mitinge katılarak izlenimleri ile ilgili yaptığı basın açıklaması şöyle:

Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Teşkilatı olarak,Anamur Ülkü Ocakları gençleriyle beraber MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin ADANA VATAN MİTİNGİNE  katılmak üzere otobüs ve özel araçlarla Adana’ya gittik.

Katılımın çok yoğun olacağını bildiğimizden erken saatlerde meydana ulaşmaya çalıştık. Adana’da trafik kilitlenmiş, her yer Türk Bayrağı ve  3 Hilalli Bayraklarla donatılmıştı. Hemen hemen meydana ilk giren ekip olarak Bengütürk  TV ile ropörtaj da yapan Anamur’lu ülkücüler o sıcağa rağmen yaklaşık 5 saat meydandan hiç ayrılmayarak coşkuyu başından sonuna kadar yaşadılar.Yüzbinlerce kişinin coşkuyla dinlediği konuşmaya bir de Genel Başkanımız Dr.Devlet Bahçeli’nin ‘’ALLAHINA GURBAN ADANA’’ hitabına yüzbinlerce ülkücünün hep bir ağızdan ‘’VUR DE VURALIM,ÖL DE ÖLELİM’’ sloganı  eklenince miting bir şölene dönüştü.

Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, vatanı hibe almadıklarını, hibe verilmesine de asla izin vermeyeceklerini vurgulayarak, “‘Üç-beş densizin önerileriyle Başbakan  hevesleniyor, İmralı canisi dayatıyor ve ABD istiyor’ diye Türk vatanından vazgeçmeyiz. Bölünmesine tahammül etmeyiz.

Adana’da muhteşem  kalabalığa vurgu yaparak konuşmasına başlayan Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli, “Bölücüye inat, teröre inat, küresel tezgahlara inat ,başbakanın ,bölücübaşı  dostuna nispet, Adanalı vatanın safında yer almaktadır.

Ülke üzerindeki ölü toprağının meydanlarda toplanan bu kalabalıklar sayesinde atılacağını söyleyen Bahçeli, “Hainlerin, haramilerin, Haçlıların hamiyetsizlerin, haddini bilmediklerini, harabe zihinlerinin mağlubiyetini müjdelemektedir. Teröristlerle ‘helalleşme’ uğruna kuyruğu girenler, teröristlerin affını dileyenler, bebek katillerini masum bir konuma terfi ettirenler, Çukurova’dan yükselen sesle titreyecektir.

Bursa ve ardından İzmir’de mahşeri kalabalıklarla mitingler yaptıklarını hatırlatan Devlet Bahçeli, İzmir’de bayrakların ellerde Ege’de dalgalandığını bunun da sırtlan kümesinin, bölücülük akımının ve terörist kafilesinin aklını iyice karıştırdığını, tedirginliğin arttığına işaret etti. “Bayrağa hakareti marifet gören küfrün adamları iyice sendeledi.” ifadesini kullanan Genel Başkanımız, Türk bayrağını indirmek için sözleşen batının elebaşlarının birden bire gıybetlere dedikodulara hız verdiğini, İzmir’in eş başkanlara tokat gibi indiğini söyledi. Türk milletinin dirilişini ve direncini görmek isteyenlerin İzmir’den sonra Adana’ya bakmalarını isteyen Bahçeli, “Türk vatanı bugün burada bu meydanda adeta ete kemiğe büründü. Aziz vatanımızı parsellemeye ve ihaleyle satışa çıkarma hazırlığı yapan çapulculara sessiz kalacak mısınız? Şehit Yadigarı kutsal topraklarının ona buna peşkeş çekilmesine rıza gösterecek misiniz? Vatanın parçalanması İmralı açık artırımında, ellerini ovuşturanlara tamam diyecek misiniz?ALLAHINIZA KURBAN ADANALI, işte Adanalı bu kadar net ve kararlıdır.

Başbakan R.Tayyip Erdoğan’a seslenen ve bu tepkiyi duymasını isteyen Devlet Bahçeli Akil İnsanlar için “63 akıl fukarası bu sese kulak kabartmalıdır, Türk vatanı üzerinde plan yapan yersiz ve yurtsuz bu sese kulak vermeli, bu vatanı bağış almadık kimseye de bağışlamaya niyetimiz yoktur. Bu kutlu vatanı hibe almadık, hibe verilmesine de izin vermeyeceğiz. Üç-beş densiz önerileriyle Başbakan umuyor, İmralı canisi dayatıyor, ABD istiyor diye Türk vatanından vazgeçmeyiz. Bölünmesine tahammül etmeyiz. Sözde çözüm oluyor, barış geliyor süreç ilerliyor diye vatandan pay talep edilmesine fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz. Vatan alın yazımızdır, pazarlığı olmayacaktır. Vatan şerefimizdir, şerefsizlere bırakılmayacaktır. Vatan çatımızdır, miğferimizdir, kubbemizdir, muazzezimizdir, varlığımızdır, hayat anlamımızdır. Her karışında şehit kanı olan bu vatanı namertlere nankörlere ve nesebi gayri sahihlere çiğnetmemeye yeminliyiz.

Kürt kökenli kardeşlerimiz asla PKK’nın ve işbirlikçilerinin oyununa gelmeyeceklerdir,dün etle tırnak gibi olduğumuz kardeşlerimizle bizi asla ayıramayacaklardır.Van burada,Hakkari burada,Malatya burada,Diyarbakır burada,Tunceli burada,İzmir burada,Mersin burada,Ankara  burada…Burası Adana…Burası TÜRKİYE…

Vatanın bütünlüğünü korumak amacıyla gerekirse yardan, serden, candan vazgeçmeye gönüllü hazır olduğumuzu bilsinler.Vatan dünden devraldığımız yarınlara bırakacağımız mukaddes bir yuvadır. Miras aldığımız bu varlığımızı geleceği taşımak ve gelecek kuşaklara teslim etmek namus borcumuzdur.’’dedi…

Adana ‘da Genel Sekreterimiz İsmet Büyükataman,Genel Başkan Yardımcılarımız Şevkat ÇETİN,Mevlüt Karakaya ,Grup Başkanvekillerimiz Mehmet Şandır,Oktay Vural,Milletvekillerimiz Dr.Ali Öz,Nevzat Korkmaz,Sinan Oğan,Nevzat Korkmaz ve Mersin İl Başkanımız Mahmut TAT Bey,MYK üyelerimizle de görüşmelerde bulunduk.MYK Üyemiz Hidayet Kılıç Bey’le bol bol sohbet ederek Anamur’da proğram yapmak üzere vedalaştık…

Genel Başkanımızın ADANA VATAN MİTİNGİ ile zaten yüksek olan moral ve motivasyonumuza daha da yüksek bir enerji katarak;eteklerinde taşları olanlar taşlarını dökecek, inşallah çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz.Tek hedefimiz birlik ve beraberlik içinde MHP’yi önce yerelde, sonra da genelde iktidar yapacağız inşaallah…

Varlığımız Türk varlığına armağan olsun… Yüce Allah Yar ve Yardımcımız olsun…

resim013resim014

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

RAMAZAN YALÇIN “ALLAHINA GURBAN ANAMUR”” için 1 yorum

  1. alemdar dedi ki:

    Bindirilmiş kıtadır bunun adı Adana’daki mitinge Anamurlunun ne işi var?
    Maksat kalabalık olsun, peki seçimde de Adana’da mı oy kullanacaksınız?

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com