logo

Anamur Reklam

Sanayi’nin tahliye kanalında son rütüşlar

resim043 Anamur Sanayisinin yıllardır kanayan yarası olan doğu kısmında bulunan tahliye kanalının son rütüşları yapılıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin geçtiğimiz günlerde yapılan çalışma alanını gezerek son durumu hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı Mehmet Türenin daha önceki sanayi esnafını ziyaretinde kendisine Sanayi esnafı tarafından iletilen Sanayi bölgesindeki genel sorun ve esnafların görüşleri, kış aylarında sanayinin doğusunda ve kuzeyinde yer alan derelerin taşarak sanayiyi ve işyerlerini su altında bırakması bir başka sorun ise asfaltın yetersiz kalışıyla oluşan tozlanma ile ilgili sorunlarını bildirmişlerdi.

Başkan Türe Sanayi esnafına verdiği sözü tutarak sanayinin sorunun çözümlenmesi için belediyenin tüm imkanlarını kullanarak sanayi bölgesindeki istekleri bir bir yerine getirdi.

Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde sanayi bölgesindeki yapılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Türe “ Bundan böylekış aylarında sanayinin doğusunda ve kuzeyinde yer alan derelerin taşarak sanayiyi ve işyerlerini su altında bırakmayacağını Tahliye kanalı ile ilgili çalışmaların son aşamada olan çevre düzenlemesinden sonra hizmette olacağını bildirdi. Türe, sözlerinin devamında ‘Biz tüm Anamur’un güzelleşmesi ve gelişmesi için çaba sarf ediyoruz, Vatandaşlarımızın evlerine ekmek götürdükleri, ekmek teknelerinin yer aldığı Sanayi Sitesi bu güne dek bir kenara itilmiş, bu kabul edilemez bir gerçek. Anamur için sanayimizin önemini biliyoruz, esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza sorunları hususunda gereken ne ise yapmaya devam edeceğiz”Dedi.resim042resim041

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com