logo

Anamur Reklam

Şehit İbrahim Armut Ağlamış’a evet dedi

Anamur Gündem006

TARIK AĞLAMIŞ’A “EVET” DEDİ.

Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi okul öğrenci meclisi başkanlığı seçimlerini yaptı. Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığına bu yıl dört öğrenci aday oldu. Tarık AĞLAMIŞ, M. Görkem DÖNMEZ, Mehmet AKÇA, Sebahat ŞEKER’in yarıştığı seçimlerde ipi göğüsleyen 10-C sınıfından Tarık AĞLAMIŞ oldu.

Adaylara, seçimden önce 2 kez sabah törenlerinde arkadaşlarına kendilerini tanıtma fırsatı verildi. Aday tanıtım konuşmaları tam bir demokrasi şöleni içerisinde geçti. Yine adaylar ipi göğüsleyebilmek için sınıf sınıf dolaşarak, okulun değişik yerlerine astıkları pankartlarla kendilerini tanıtıp arkadaşlarından oy istediler.

25 Ekim’de saat 09.00’da kurulan sandıkların ardından oy verme işlemi başladı. Sandık kurullarının titiz ve ciddi çalışmalarından sonra okul seçim kurlu başkanı Tarih Öğretmeni Ahmet DAL sonuçları Okul Müdürü H. Yakup ARSLAN’a iletti. Adaylar davet edilerek seçim sonucunu ilan edildi. “Seçim sonuçlarına göre 261 oy alan Tarık AĞLAMIŞ Şehit İbrahim Armut Fen Lisesinin 2016/2017 Eğitim Öğretim Yılında Okul Öğrenci Meclisi Başkanı seçildi.

Okul Müdürü H. Yakup ARSLAN seçim sonuçlarının ilanından sonra yaptığı konuşmada:

“ Değerli öğrencilerimiz, sükûnet içinde bir seçim kampanyası yürüttüğünüz için öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Bu hafta boyunca hiçbir olumsuzluk bizlere yansımamıştır. Bu da gösteriyor ki okulumuzda demokrasiye sahip çıkma ve demokrasi kültürü tam anlamıyla yerleşmiştir. Zaten devletimiz de okul meclisleri için okullarda yapılan seçimlerde bunu amaçlamaktadır. İlkokul çağlarından itibaren demokrasi kültürüyle yetişmiş bir nesil elbette gün geldiğinde de demokrasisine sahip çıkacaktır. İlk defa okulumuzda dört adaylı bir seçime girdik, hepinizi  medeni cesaretiniz için bir kez daha kutluyorum.  Okul Meclis Başkanı seçilen Tarık AĞLAMIŞ’a başarılar diliyorum. Bizimle hep diyalog içinde bir görev yapacağından eminim. Bize getirdiği istekleri imkânlar çerçevesinde yapacağımıza bizler de söz veriyoruz. Ayrıca başkanımız bizleri sadece okulda değil; ilçede, ilde hatta mecliste temsil etme kabiliyetine sahip bir öğrencimiz. Bu ülkenin geleceğini ve demokrasisini sizlere emanet edeceğiz.” dediAnamur Gündem007 Anamur Gündem005 Anamur Gündem004 Anamur Gündem003 Anamur Gündem001 Anamur Gündem002

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com