logo

Anamur Reklam

TATİL Mİ?

Genellikle haziran ayında karne alınır ve tatil başlar yada herkes öyle bilir.Bunu birde sekizinci veya onikinci sınıfta çocuğu olanlara sorun,en iyisini onlar bilir.LGS tercihleri neredeyse bütün temmuz ayını alır. Her tercihten sonraki heyecanları da ayrı bir olay. Yine temmuz un ortasında üniversite sınav sonuçları açıklanır ve yerleştirme maratonu başlar. Ağustosta özel yetenekle öğrenci alan fakültelerin sınav takvimi başlar. Okula yeni başlayacak çocuğu olan Anne-Babalar okul ve öğretmen arayışına başlar. Hangi okul? Hangi öğretmen diye kılı kırk yararlar. Ne diyelim tatil buysa İyi Tatiller..
SICAKLAR
Televizyonda haber kanallarının birinde dinledim. Dünya tarihinin en sıcak haziranını yaşadık. Bu ay su tüketiminde dünya üçüncüsü olmuşuz. Televizyon söylüyor. Avrupa avrupa olalı böyle sıcak görmedi. Anamurda nasibini aldı aşırı sıcaklardan meyve dönemi erken bitti. Muşmulayı hatırlamıyorum bile. Kiraz bir hafta sürdü. Keza kaysı öyle ama fiyatlarda hem üreticinin hemde tüketicinin yüzünü güldürdü denebilir. Çilek iyiydi,Muz iyiydi. Allah bereketini artırsın.
TRAFİK
Bu günlerder Anamur Halkının gündeminde Trafik Cezaları var. Herkes bunu konuşuyor. Aman kaskını takmayı unutma, aman emniyet kemerini tak ,aman burada hız sınırı şu kadar, aman burada’’ önce yaya’’ uygulaması var.Mobese kamera kayıtlarına bakılarak hatalı veya kusurlu sürücülere bol bol ceza kesiliyormuş.Uygulamayı destekliyor ve Emniyet Müdürümüze buradan teşekkür ediyorum. Anamur Halkı, o havalı ve gereksiz kornalardan,öten eksozlardan,yüksek limitli müziklerden kurtuldu.Lakin vatandaş diyorki; Bu aşırı sıcaklarda şehir içinde her kavşakta trafik ışığı olduğundan hız yapmakta mümkün olmadığına göre KASK ve EMNİYET KEMERİ konusunda biraz esnek ve hoşgörü bekliyoruz. Bence de makul bir talep.
KOCA ADAM
Bu sıfatı ben buldum. Eğitim camiasının sevilen çalışkan ismi, gurur abidesi.Müdürlük yaptığı okulda, ilk senesi olmasına rağmen beş-on yılda yapılacak icraatı sığdırdı, haliyle hem camianın, hem öğrencilerin, hemde velilerin takdirini topladı. Okul Aile birliği ve mahalle muhtarı anlata anlata bitiremiyor.Gah mersin de ,gah Ankara da kimin işi olduğu önemli değil.İlkesi herşey Anamur için.RAM(rehberlik araştırma merkezi)den iki öğretmen bir proje başlattı.İlk Adım spor kulübü . Özel EĞİTİM Öğrencilerine yönelik. Anamur için çok önemli bir çalışma . Koca Adam bu konuda da hamle yaptı,hemen sponsor ve forma işini çözüme kavuşturdu. Ben de bahsetmeden geçemedim.Umarım bu çalışmaları üstün başarı belgesiyle taçlandırılır. Teşekürler, Çeltikçi okulu müdürü Fatih NEHİR.Teşekürler Koca ADAM.
Anamur Hak ettiği yere gelmek için böyle insanların sırtında yükseliyor. Saygıyla SEVGİYLE kalın.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com