logo

Anamur Reklam
14 Mayıs 2013

TOROSLAR’DA ÜCRETSİZ TİYATRO KURSU KAYITLARI BAŞLADI

resim018Geçtiğimiz sezon, özel gün ve haftalarda farklı oyunları seyirci ile buluşturan Toroslar Belediyesi Tiyatro Topluluğu, oyuncu olmak isteyenlere ücretsiz düzenlediği kursla eğitim alma imkanı sunuyor.

2005 yılından bu yana Toroslar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Tiyatro Topluluğu’nun 2012-2013 dönemi kurs kayıtları başladı.

Mersin Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu akademisyen Deniz Sandalcı tarafından verilecek kurslara, 7’den 70’e herkes katılabilecek.

Çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere 3 grupta gerçekleşecek eğitimlerde; çocuk grubuna; yaratıcı drama dersi, gençlik grubuna; uygulamalı tiyatro dersi, yetişkin grubuna da;  sahne bilgisi, oyunculuk, diksiyon, ses-vücut, tiyatro tarihi ve metin inceleme dersleri verilecek.

Yaz ve kış döneminden oluşan kurslara devam etmek isteyen kursiyerler arasından başarılı olan oyuncular seçilerek, Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu adı altında kurulacak olan oyunlarda sahne alma imkanı bulabilecek.

Kurslara katılmak isteyenler;  Toroslar Belediyesi Halkla İlişkiler Amirliğine başvurabilir ya da Toroslar Belediyesi’nin 322 72 00/ 1116-1117 numaralı telefonlarını arayarak bilgi alabilirler.

Başkan Tuna; “Geleceğin Tiyatrocularını Yetiştireceğiz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Tiyatro sanatını yeniden canlandırmak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Tiyatro Kurslarına devam ettiklerini belirterek, kurulduğu günden bu yana kurslara katılan kursiyerlerin çeşitli etkinliklerde yer alarak, belediyeyi en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi.

Kursların ücretsiz olduğunu ve 7’den 70’e herkesin katılabileceğini ifade eden Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Rutin belediyecilik anlayışının dışına çıkarak, sosyal belediyecilik yapmaya çalışıyor, bu kapsamda da kültürel ve sanatsal faaliyetlere ağırlık veriyoruz. Geçtiğimiz sezon tamamı amatör kişilerden oluşan tiyatro topluluğumuz, özel gün ve haftalarda günün anlam ve önemine göre sergiledikleri oyunlarla halkımızın büyük beğenisini kazanmıştır. Bu sezon da Tiyatro Eğitmenimiz Deniz Sandalcı tarafından verilecek olan kurslarımıza tüm sanatseverleri bekliyoruz” dedi.

Başkan Hamit Tuna, Halkkent Mahallesi’nde yaklaşık 12 bin m2’lik alanda inşa ettikleri ve Selçuklu Türk Mimari özelliğini yansıtacak şekilde tasarlanan çok amaçlı Yunus Emre Kültür Merkezi’nin yapımını en kısa sürede tamamlayacaklarının bilgisini vererek, tiyatro eğitimlerinin ve gösterilerinin artık bu merkezde gerçekleşeceğini vurguladı.resim020resim019

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com