logo

Anamur Reklam
14 Mayıs 2013

TUSELOG PROJE GRUBU BAŞKAN KOCAMAZ’I ZİYARET ETTİ

 resim024Türk-İsveç Yerel Yönetimler Ortaklığı Programı (TUSELOG) proje ortakları Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Hizmetlerinde Kalite ve Verimlilik projesi sürecinde karşılıklı çalışmalarla verimliliğin arttırılması için ortak çalışan belediyeler, Tarsus Belediyesi’nin ev sahipliğinde bilgilerini ve deneyimlerini geliştirmek için çalışmalar yaptılar.

Kentliliğin gereği bütün problemleri çözmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Kocamaz, belediyeler arasında bu tür projelerin çok fayda getireceğini belirtti.

Ziyaretten dolayı konuklara teşekkür eden Başkan Kocamaz, “Tarsus Belediyesi altyapı konusunda Türkiye’de bir numaradır. Kentin bütün altyapı çalışmaları bizim dönemimizde yapıldı. İçme su arıtma, atık su arıtma otogar ve aklınıza gelen bütün büyük projeler bizim dönemimizde gerçekleştirildi. 1994’ten bu yana hem kentleşmenin gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz hem de kültürel değerlere ve medeniyetlere sahip çıkmaya gayret gösteriyoruz. Kentliliğin gereği olan şu görev bu görev bizim demeden bütün problemleri çözmeye çalışıyoruz. Kendi asli görevlerimizden daha fazla devletin yapması gereken görevleri üstleniyoruz. Neticede bu şehir bizim şehrimiz. Bizim başlattığımız projelerle Tarsus sahilleri turizm bölgesi ilan edildi ve yer tahsisi yapıldı. Yaklaşık 8bin yatak kapasiteli ilk etap çalışmaları başladı. Yine bizim düşündüğümüz Çukurova Bölgesel ve Uluslararası Havaalanı Türkiye’nin ikinci büyük hava alanı olarak Tarsus sınırları içerisinde hayata geçecek. Ayrıca Toroslar’da Çukurova’nın kurtuluşunda başlangıç noktası olan Karboğazı turizm ve kayak merkezi olarak ilan edildi. İnşallah bunlar tamamlandığı zaman şehir merkezindeki kentsel dönüşüm tamamlandığı zaman Tarsus tarihin derinliklerinden gelerek yeniden bir cazibe merkezi olacak diye düşünüyoruz” dedi.

QEMS Projesi (Belediye Hizmetlerinde Kalite ve Verimlilik) kapsamında Şişli (İstanbul), Çorum, Manisa ve Huddinge Belediyesi (İsveç) proje ortakları olan Tarsus Belediyesi’nin ev sahipliğinde Tarsus’un tarihi, turistik ve kültürel yerlerini gezerek kenti tanıma imkanı buldular.

Türkiye Belediyeler Birliği(TBB) ile İsveç Bölgeler ve Yerel Yönetimler Birliği(SALAR) işbirliğinde ve genel hedefi Türkiye’de yerel yönetime destek olmak olan Türk – İsveç Yerel Yönetimler Ortaklığı Programı (TUSELOG), TBB’nin kapasitesini ve belediyelerin hizmet verme kapasitelerinin geliştirilmesini amaçladığı öğrenildi.resim021resim022resim023

 

 

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com