logo

Anamur Reklam

Yeşilçayır’dan 15 Temmuz mesajı

CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, 15 Temmuz Darbe Girişiminin 3.yılında yaptığı yazılı açıklamada “ Hain Darbe Girişimi Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenine ve demokrasimize yapılmış hain bir saldırıdır ”dedi.
CHP İlçe Başkanı Yeşilçayır, yaptığı açıklamada bugüne kadar gerçekleşen tüm darbelerin demokratik, laik hukuk devletini ortadan kaldırmaya yönelik olduğuna vurgu yaparak;
“Yeni darbelerin, devlet içinde yeni yapılanmaların oluşması istenmiyorsa, yapılması gereken şey meclise, anayasal düzene, Atatürk ilkelerine sahip çıkmaktır. FETÖ terör örgütünden kurtulmak adına, devletin içinde yeni yapılanmalara zemin hazırlanmaması en büyük temennimiz.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyeti yıkmaya, Demokrasiyi ortadan kaldırmaya yönelik bu hain saldırının da karşısındayız ve net bir dille bir kez daha lanetliyorum.
Tüm bu tespitler ve gerçekler ışığında, bir kez daha 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden 249 şehidimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralanarak gazi olan yurttaşlarımıza şükranlarımızı ve minnetlerimi sunuyorum.
O kara geceyi yaşatan darbecilerin, onların arkasında bulunan tüm karanlık güçlerin ve asıl suçluların ortaya çıkarılması ve en ağır şekilde lanetliyor, ülkemizin bir kez daha böylesine bir kara geceyi yaşamamasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye açıklamalarda bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com