logo

Anamur Reklam

Yeşilçayır’dan ‘ağaç budama’ açıklaması

CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, bazı ağaçların dallarındaki hastalıktan dolayı fazla budanması nedeniyle ‘Büyükşehir ağaç kesiyor’ algısı oluşturulmaya çalışıldığını belirtti.
Yeşilçayır, yaptığı yazılı açıklamada, Anamur’da Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan, park bahçe, yeşil alan, cadde ve sokaklarda ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştığını belirterek şunları kaydetti:
“Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerimiz ve Koordinasyon Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan yerlerde park ve bahçelere bağlı ekipler, yol güzergâhlarında gerek sürücülerin gerekse araç kullananların görüşlerini olumsuz etkileyen ağaçlarda budama çalışmasının yanı sıra, hastalıklı ağaçları ilaçlayıp dallarını kesiyor.”
Yeşilçayır, hafta başında büyükşehir belediyesi ağaçları kesiyor gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığına vurgu yaparak şöyle devam etti:
“Halide Edip Adıvar Caddesi üzerinde bulunan ağaçları budayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bazı ağaçların dallarında hastalık olması sebebiyle, ağaçları kurtarmak adına diğer ağaçlara oranla fazla budama yaptılar. Büyükşehir Belediyesi ağaçları kesiyor gibi bir algı oluşturulmaya çalışması şık olmamıştır. CHP’li tüm belediyeler çevre dostu belediyelerdir ve yeşil alanların sayılarının artması için çalışmalar yapmaktalar. Çevre ve insan sağlığı bizim için önceliklerimizin başında geliyor. Çevre hepimizin değeri, korumakta hepimizin görevidir.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com